آموزش جامع رفع مشکلات آپدیت ماه مِی2022 ویندوز 10 (21H1) – لیون تک

غول فناوری اکنون اولین نسخه بتا سیستم عامل ویندوز 11 را منتشر کرده است. این غول نرم افزاری ردموندی علاوه بر رونمایی از ویندوز ۱۱ نشان داد برنامه های Android بطور مجزا در ویندوز ۱۱ اجرا خواهند شد. همانطور که در بالا نیز بدان اشاره کردیم، کسبوکارهایی هم که فقط یک کارمند دارند، میتوانند از این سرویس استفاده کنند. پس از خاموش شدن نیز میتوانید فلش مموری را جدا کرده و دوباره کامپیوتر را برای استفاده از سیستم عامل ویندوز بدون اینکه تغییری در آن اعمال کرده باشید روشن کنید. در نسخه پیشنمایش، میتوانید مجموعه انتخاب شده از 50 برنامه را که از طریق فروشگاه App Amazon در دسترس هستند، نصب کنید.

ویندوز 10 پرو. Windows 10 Pro همه ویژگیهای مشابه نسخه Home را ارائه میکند، اما ابزارهای مورد استفاده برای مشاغل را نیز اضافه میکند. این برنامه دقیقا صفحه اصلی مشابهی با ویندوز را همراه با کاشیها ارائه می دهد اما کاشیها زنده نیستند.با کشیدن انگشت به سمت چپ فهرستی از تمامی برنامههای نصب شده همانند Windows Phone نمایش داده می شوند. بزرگنمایی، وضوح، روشنایی و سایر کنترلهای دیگر در منوی برنامه با محدودیت همراه هستند. اگر با مشکلاتی مانند بهم ریختگی فونت و.. اگر از قبل یک گوشی اندرویدی دارید و صرفاً میخواهید اپلیکیشنها را روی یک صفحه بزرگتر ببینید یا از کیبورد و ماوس به عنوان ورودی بهره بگیرید، میتوانید از یک ابزار mirroring یا کنترل از راه دور استفاده کنید.

پس از نصب موفقیت آمیز، می توانید برنامه نصب را در منوی استارت مشاهده کنید.توجه: همه APK های اندروید روی ویندوز 11 کار نمی کنند زیرا برخی از آنها به خدمات Google Play نیاز دارند. اگر می خواهید یک بازی که فقط از گیم پدهای ایکس باکس 360 پشتیبانی می کنند را بازی کنید می توانید x360ce tool را امتحان کنید. وقتی برای اولین بار سیستم با ویندوز جدید بوت شد، می توانید تنظیمات بیشتری را انتخاب کرده یا از تنظیمات سریع توصیه شده توسط مایکروسافت استفاده نمایید. با اینکار می توانید ظرفیت ارزشمند حافظه RAM را ذخیره و سرعت راه اندازی را افزایش دهید.

3.کامپیوتر خود را با فلش یا دیسک بوت کنید. به خاطر داشته باشید که در صورت راهاندازی مجدد (ریست) کامپیوتر یا دستگاه تان، تمام تنظیمات شخصیسازیتان همراه با فایلها، برنامههای کاربردی و سایر برنامههای نصب شدهتان از بین خواهند رفت. در حالی که نسخه وب بسیاری با برنامه های تلفن همراه وجود دارد، آنها اغلب خیلی کمتر راضی کننده هستند. در این قسمت با کمک راهنماییهایی که نمایش داده میشود با استفاده از حساب کاربری گوگل وارد شوید. اپلیکیشنهای اندرویدی آنقدر با محیط ویندوز سازگارند که میتوانیم آنها را به تسکبار پین کنیم یا حتی در کنار سایر پنجرهها از آنها بهره ببریم.

مایکروسافت برای سالها ایده اجرای اپلیکیشنهای اندرویدی روی ویندوز را در سر داشت و حتی پیش از معرفی ویندوز 10، ایده قرار دادن لیست برنامههای اندرویدی روی مایکروسافت استور میان مدیران این کمپانی مورد بحث قرار میگرفت. لازم به ذکر است که این برنامهها معمولا لانچر هستند و با نصب آنها فقط از نظر ظاهری به نظر می رسد، که بر روی گوشی اندروید خود سیستم عامل ویندوز را اجرا می کنید.

بیش از هر برنامه ای Metro UI Launcher 10 فضایی شبیه به ویندوز 10 را در گوشی اندروید ایجاد میکند.با نصب این برنامه صفحه اصلی گوشی اندروید دقیقا ظاهری مشابه با ویندوز 10 می گیرد به علاوه کشوی برنامه نیز شبیه به ویندوز است. یک شبکهی وای-فای ساده را در نظر بگیرید که به کمک مودم یا روتر بیسیم و یا به کمک خود گوشی و هاتاسپات کردن آن ایجاد شده است. اپل در مک بوکهای جدیدش که از چیپ M1 استفاده میکنند امکان اجرای برنامههای iOS را روی سیستم عامل macOS فراهم کرده بود و مایکروسافت برای جا نماندن از قافله، اجرای برنامه های اندرویدی روی ویندوز 11 را در دستور کار قرار داده است.

نرم افزارهای اندروید روی ویندوز ۱۱ پاسخی آشکار به پیشرفت اپل با تراشه های M1 و اجرای برنامه های iOS در macOS است. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که باتوجهبه اینکه مایکروسافت از قابلیت اجرای اپلیکیشنهای اندروید بهعنوان «پیشنمایش عمومی» یاد کرده است، این ویژگی همچنان در مرحلهی آزمایشی قرار خواهد داشت و درنتیجه اگر هنگام استفاده از آن با باگ یا مشکل مواجه شدید یا تعداد اپهای ارائهشده در فروشگاه آمازون روی این سیستمعامل کم باشد، چندان جای تعجب نخواهد بود.بااینحال، این اولینبار است که همهی کاربران میتوانند اجرای اپلیکیشنهای اندروید را روی ویندوز ۱۱ آزمایش کنند.

خبر خوب این است که با دنبال کردن دستورالعملهای زیر، میتوانید هر برنامه اندرویدی را در ویندوز 11 سایدلود کنید.1. کار با آن بسیار ساده و راحت است و به تخصص خاصی نیاز ندارد. اجرای اپلیکیشن های اندروید روی ویندوز 11 پاسخ مستقیمی به اقدام اپل با چیپ M1 محسوب میشود. اجرای اپلیکیشن های اندروید روی ویندوز 11 شاید یکی از بهترین خبرهایی محسوب میشود که هر کاربر اندرویدی را خوشحال میکند و بالاخره ویژگی یکپارچگی میان محصولات اپل حالا به صورت نصفه و نیمه برای کاربران اندرویدی ایجاد شده است.

اگر می خواهید ویندوز 10 (ورژن موبایل) را بر روی گوشی اندروید خود تجربه کنید Launcher 10 بهترین گزینه است. انتظار میرود اندروید به راحتی صفحهکلید و موس شما را بشناسد، البته از آنجایی که اندروید برای تعامل با صفحهنمایشهای لمسی ساخته شده است تجربه مطلوبی را در تعامل با صفحهکلید و موس در اختیار شما قرار نمیدهد. هنوز مشخص نیست چه دیوایسهایی میتوانند از اجرای اپلیکیشن های اندروید روی ویندوز 11 پشتیبانی کنند و همچنین سخت افزار مورد نیاز جهت پشتیبانی از فناوری Intel Bridge اعلام نشده است.

این شرکت گفت که کاربران ویندوز ۱۱ میتوانند ازطریق نسخهی دسکتاپ فروشگاه اپلیکیشن آمازون، بدون نیاز به استفاده از شبیهسازهای شخص ثالث بهطور بومی به اپلیکیشنهای اندروید دسترسی داشته باشند.بهگزارش اندروید اوتوریتی، ویندوز ۱۱ در اکتبر سال ۲۰۲۱ منتشر شد؛ اما قابلیت اجرای اپلیکیشنهای اندروید روی این سیستمعامل فقط دردسترس آزمایشکنندگان نسخهی بتا قرار گرفت. اگر به دنبال ورژن دسکتاپ ویندوز 10 برای اندروید هستید این لانچر را از دست ندهید.

همانطور که احتمالا می دانید ویندوز های کرک شده توسط افرادی دست کاری شده اند تا بتوانند جلوی فرایند چک کردن لایسنس را از طرف سرورهای مایکروسافت بگیرند و با یک لایسنس جعلی ویندوز نصب و فعال شود. برنامههایی در فروشگاه گوگل پلی موجود هستند که با نصب آنها بر روی گوشی اندروید، میتوانید با استفاده از لانچرهای فوق العاده از ویندوز 10 استفاده کنید. با این حال مراسم ویندوز خالی از خبر جدید نبود. اگر پیش از این آشنایی با اندروید داشته باشید، کاملاً متوجه خواهید شد اندرویدی که نصب کردهاید نیز تفاوت چندانی با آنچه پیش از این از اندروید در گوشی یا تبلت اندرویدی خود تجربه کردهاید ندارد.

این تجربه توسط زیرسیستم ویندوز برای اندروید ارائه شده است. اگر می خواهید ویندوز را بر روییک تلفن هوشمند تجربه کنید، این تجربه را میتوانید از طریق گوشی اندروید خود نیز کسب کنید. آیا می دانستید که ویندوز ۱۰ موبایل از نرم افزارهای اندروید (تقریبا) پشتیبانی می کرده است؟ این معرفی غافلگیرانه به دنبال برنامه های اصلی مایکروسافت است که به توسعه دهندگان ویندوز اجازه می دهد برنامه های موجود اندرویدی خود را برای ویندوز در سال ۲۰۱۵ آماده کنند. میتوانید سایز کاشیها را تغییر دهید، بسته به نیاز خود کاشیها را کشیده و رها کنید ویک برنامه را از جعبهی جستجوی موجود در بالای فهرست برنامه جستجو کنید.

علاوه بر صفحه اصلی، فهرست برنامهها (کشوی برنامه) نیز بسیار شبیه به سیستم عامل Windows Phone می باشد.از جمله دیگر ویژگیهای این لانچر می توان به قابلیت کشیدن و رها کردن، بازچینی کاشیها، تغییر سایز کاشیها، زمین آرایی کردن کد، تنظیم شفافیت کاشیها و… دانلود و استخراج SDK Platform-Tools را برای Windows بارگیری کنید4. این لانچر را می توان به صورت رایگان دانلود کرد اما اگر می خواهید از تبلیغات آن رهایییابید نسخهی پرمیوم آن را نصب کنید. کاربران با نصب ویندوز 11 میتوانند از اپ استور آمازون که درون ویندوز استور جای گرفته اپلیکیشنهای اندرویدی مورد نظرشان را دانلود کرده و آنها را بدون نصب هیچ برنامه ثالث دیگری اجرا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید