آموزش راه اندازی گاوداری

موبیلیزاسیون چربی بدن و اسید چرب غیر استریفه در گاو های تغذیه شده با لیپوژنیک بالاتر بود و به طور همزمان تولید شیر ۲۲۰ گرم برای هر گاو در روز افزایش یافت. اگر دوره ی خشک بیش از ۷۰ روز باشد گاوبیش از اندازه چاق می شود درحالی که تولید شیر در شیر دهی بعد بیشتر نبوده و دشواری چاقی نیز در پی خواهد آمد . چنانچه شکمبه فاقد مقادیر حداقلی آمونیاک برای سنتز پروتیین میکروبی شود، تولید شیر و پروتیین شیر کاهش یافته و MUN نیز به میزان زیادی (بیش از حد نرمال) کاهش می­یابد.

دومین الگوی متناوب برای اسید چرب غیر استریفه به نظر میاید در سراسر دوره ازمایش مورد استفاده باشد.ارتباط مثبتی بین اسید چرب غیر استریفه پلاسما و تولید چربی شیر کشف شد . اگر دوره ی خشک کمتر از ۴۰ روز باشد بافت پستان زمان کافی برای بازسازی نداشته و در نتیجه تولید شیر در شیر دهی ایده آل نخواهد بود . معمولاً ٢ یا٣ بار و در بعضی از مواقع 4 بار در روز دوشیده میشوند درصورتیکه فاصله بین شیردهی یکسان باشد اختلاف در ترکیب شیرکم میشود.هنگامی که گاو4باردوشیده میشوددرصدچربی صبح بالاتر است .ازطرفی طول دوره شیردهی گاوی که4 باردوشیده می شودنسبت به گاوهایی که 2بار دوشیده میشوند بیشتر است.همچنین درصورتیکه گاوها٬یکبادرروزدوشیده شوندزودتر خشک میشونددرنتیجه مدت شیر دهی آنها کوتاهتر از 305 روز میشود .

تغذیه ی دوره ای یا مرحله ای عبارتست از : طراحی برنامه های تغذیه ای گاوها براساس میزان تولید – مصرف غذا – تغییر وزن بدن و زایمان . در مطالعه­ی دیگر Barberg و همکاران آسایش و رفاه، عملکرد و سلامت پستان را در گاو­های یک گله شیری قبل و بعد از تغییر سیستم نگهداری با هم مقایسه کردند. با وجود میزان تولید شیر و افزایش تقاضا، استرس گرمایی چالشی است مضاعف بر گرمای کاهش نیافته در بدن گاو شیری. برای ارزیابی صحیح کیفیت زندگی حیوان Fraser و Webster بر نیاز به ارزیابی شاخص هایی بر پایه­ی محیط نگهداری و خود دام تاکید کردند.

صالح تاکید کرده، افغانستان پرمنفعت ترین میدان جنگ برای پاکستانیها تا سقوط کابل بود… Haley و همکاران بر تاثیر سیستم نگهداری بر رفتار خوابیدن گاو تاکید داشته و آن را به نسبت رفتار­ غذا خوردن، ارتباطات اجتماعی و … هدف از این مطالعه بررسی راحتی و رفتار گاو­های شیری در این ۳ نوع سیستم نگهداری در یک دامداری است. تا کنون مطالعات اندکی در مورد تاثیر جایگاههای با بستر کمپوست روی سلامت، رفتار و کیفیت زندگی گاو­ها صورت گرفته است.

این جلد سرگذشت حملة وحشیانة مغول به ایران است که به دلایلی همچون بیتدبیری خوارزمشاهیان، دسیسههای خلفای عبّاسی و خوی جنگطلبانة مغولان روی داد. ایران از لحاظ تولید گوشت در جهان رتبه ۳۱ را دارد و در خاورمیانه رتبه سوم را داراست. تیم فارموژن برای اولین بار در ایران گاوهای هلشتاین را مورد ارزیابی ژنومیک قرار می­ دهد و با ارائه کاتالوگ برای گاوهای نر و ماده، به افزایش سرعت اصلاح نژاد و بازده اقتصادی کمک می ­کند.

۱- برنامه های تغذیه ای در مرحله اول تولید : پس از زایش تولید شیر به سرعت افزایش می یابد و در ۶ تا ۸ هفته به بیشترین مقدار می رسد اما مصرف غذا نسبت به نیازهای تولیدافزایش نمی یابد به گونه ای که بیشترین مقدار مصرف ماده ی خشک ۱۲ تا ۱۵ هفته پس از زایش خواهد بود از این رو بیشترین ماده گاوهای شیرده برای ۸ تا ۱۰ هفته در حالت تعادل منفی انرژی خواهند بود .

با در نظر گرفتن یک دوره ی خشک ۶۰ روزه تولید شیردهی بعد برای بیشتر ماده گاوها بهینه خواهد بود . در حجمی معادل یک متر مکعب ۱۵۰ کیلوگرم علوفه خشک را می توان جا داد. اول لودسپیکر های رادیو را در وقت خواندن تمام بدخوان های مشهور از شاگرد تا استاد از کسبی تا شوقی بسته می کردم . ۵- قسمت بسته بندی: در این قسمت، مواد پودر شده، پس از افزودن مواد آنتی اکسیدان سایر افزودنیهای مورد نیاز به تفکیک در کیسه ها ریخته می شوند و از آنجا به انبار حمل می گردند. در اولویت دانستند. درواقع گاو خوابیدن را به سایر رفتارهای خود ترجیح می دهد.

حیوان آن را به تنهائی می کشد (کریمی، سفر…، ص ۱۸۹). Husfeldt و Endres رابطه بین جنس بستر و برخی معیار­های رفاه حیوان را در ۳۴ دامداری شیری سنجیدند که از بین آن­ها ۴۵% از دامداری ها، بستر از نوع تشک (Mattress) و ۵۵% آنها بستری از نوع بسترهای عمیق استفاده می کردند. همچنین طراحی برنامه­های انتخاب در گاو­های شیری بر اساس صفات مربوط به سلامتی، باروری و ورم پستان توصیه میشود. مهم­ترین مشکل سیستم­های BP ، مشکل کثیفی گاو­هاست که باعث ورم پستان نیز ­شده و مهم­ترین مشکل سیستم فری استال آسیب­های سم است.

سیستم­های سنتی (BP) و فری استال که امروزه به صورت گسترده برای گاو­های شیری استفاده می­شوند، محدودیت­هایی دارند. جایگاه های نامناسب که باعث کاهش زمان خوابیدن و افزایش زمان ایستادن دام در راهرو­های بتنی می­شوند، خود سبب بالا رفتن رخداد آسیب­ به سم­ها شده و به همین دلیل در سیستم فری استال نسبت به سیستم بستر کمپوست سم ها بیشتر آسیب می بینند. کاملاً واضح است که هزینه های مربوط به آسیب های انسانی و در درجه بعد هزینه های مادی درمان انواع بیماری های ایجاد شده توسط این سموم بسیار بیشتر از ضرر و زیان اقتصادی ناشی از هدر رفتن گندم و یارانه دولت می باشد.

این نژاد گاو با نام هلشتاین فرسیسیان در اروپا نیز شناخته می شود. یکی دیگر از اهداف اصلی هر انجمن نژادی ، ترفیع نژاد است. استرس گرمایی، یکی از مهمترین مسائل پیش­روی صنعت دامپروری در آب و هوای گرم و مرطوب است. چندین دوش با آب گرم و سرد، حوضچه کلر برای بهداشت قبل از ورود به آب گرم، جکوزی گروهی و انفرادی و سونای بخار از دیگر امکانات این مجموعه هستند. این افراد تصور می کنند که جگر در رشد و قدرتمند کردن پرنده ها موثر است. در این واحد روزانه سه وعده خوراک توزیع می شود. سبوس گندم(Wheat Bran): سبوس غشای خارجی دانه گندم است که به هنگام تهیه آرد بدست می آید.بخش اصلی از سبوس را مواد سلولزی تشکیل می دهد و از طرف دیگر مقادیر زیاد تری مواد پروتئینی و همچنین املاح معدنی (فسفر) بیشتر از خود دانه دارد.مقدار انرژی غذایی سبوس بستگی به سیستمی دارد که دانه های گندم در آن آرد می شود .برای پی بردن به ارزش ظاهری سبوس کافی است که مقداری از آن را در دست گرفته و پس از بازدید مختصر بر اساس سفید شدن دست می توان به کیفیت و ارزش سبوس پی برد.سبوس گندم یک ماده غذایی خوب و سهل الهضم است در واحد های دامداری بهنگام دادن غدد و ریشه ها و علوفه های پر آب به دامها باید مقداری سبوس به جیره اضافه کرد که بسیار مفید است.

از افزایش کنسانتره تا موقع برطرف شدن تنش های مربوطه به زایش خودداری نموده و سطح آن را در حدی نگهدارید که گاو شیر ده با دریافت حداقل مقدار ADF (۱۸ تا ۱۹ درصد ) ضمن بر خورداری از سلامتی دستگاه گوارش شیر با کیفیتی نیز تولید کند . دومین الگوی متناوب برای اسید چرب غیر استریفه موبلیزه شده وارد شدن اسید چرب غیر استریفه به شیر میباشد به طور مستقیم یا غیر مستقیم از طریق استریفیکاسیون با لیپوپروتین های چگالی خیلی پایین که به علت افزایش اسید های چرب زنجیر بلند در شیر است . سومین الگوی برای اسید چرب غیر استریفه استریفیکاسیون به تری اسیل گلیسرول در کبد که ممکن است باعث کبد چرب شود (باب و همکاران ). کبد چرب زمانی اتفاق میافتد که سرعت اسید چرب استریفه بیشتر میکند سرعت ناپدید شدن تری اسیل گلیسرول را از طریق کبد به عنوان لیپوپروتین با چگالی بسیار پایین .

با توجه به سومین الگوی متناوب نتایج کنونی فرضیه ما را حمایت نمیکند(ون و همکاران ) که یک جیره بالا از نظر گلوکوژنیک انباشتگی تری اسیل گلیسرول کبد را کاهش میدهد و این ممکن است به این علت باشد که جیره مشخص شد به وسیله تغذیه غلظت های که اختلاف داشتند در درصد لیپوژنیک و گلوکوژنیک و در صورتی که سهم غلظت ها با جیره از زایش تا ۳ هفته پس از زایش افزایش مییابد . در هفته ۴ پس از زایش تری اسیل گلیسرول کبد به طور عددی در گاو های تغذیه شده با گلوکوژنیک پایین تر بود اما اختلاف معنی داری با لیپوژنیک نبود .

گزارش شده که تغذیه گاوها با گلوکوژنیک در اوایل لاکتاسیون غلظت های استات و بتاهیدروکسی بوتیرات پلاسما را افزایش میدهد . ضریب رگرسیون اسید چرب غیر استریفه در بتا هیدروکسی بوتیرات پیشنهاد میکند که غلظت های اسید چرب غیر استریفه تخمین نمیزند وسعت اکسیداسیون ناقص و تولید بتا هیدروکسی بوتیرات در گاو های شیری در قبل زایش .در مقابل ضریب رگرسیون گلوکز پلاسما با بتاهیدروکسی بوتیرات معنی دار بود . نتایج این مطالعه پیشنهاد میکند که انسولین پلاسما یک واسطه در تغیر تفکیک انرژی در گاوهای شیری در اوایل لاکتاسیون هست. معمولاً جایگاه پرورش گاوهای گوشتی از دو سیستم بسته و یا باز تبعیت میکنند.

۵- گروه گاوهای که دوره خشکی آنها رو به اتمام است . بزرگترین و پراکنده ترین نژاد در بین گاو های شیری است ـ رنگ بدن سیاه سفید یا قرمزسفید است ـ خاستگاه هلند اما پراکنده در اکثر نقاط ـ سازگار و مقاوم در برابر سرما ـ استعداد چریدن ضعیف ـ رشد سریع و کیفیت گوشت خوب ـ وزن گاو بالغ ۶۸۰ و گاو نر۱۰۰۰ کیلو ـ تولید شیر در یک دوره لاکتاسیون ۶۵۷۷ کیلو با ۵/۳ درصد چربی دارد . 1. وزن گاو ماده هلشتاین حدودا ۶۸۲ کیلوگرم و وزن گاو نر این نژاد ۱۰۰۰ کیلوگرم است.

این پیشنهاد میکند که این الگوی متناوب مورد استفاده است صرف نظر از جیره در اوایل لاکتاسیون. پیشنهاد میکند که گلوکز پلاسما ارتباط منفی با غلظت بتا هیدروکسی بوتیرات پلاسما دارد. معینی یازده بیت دیگر هم به این داستان اختصاص میدهد، امّا از زبان خودش این داستان را روایت میکند که این نوع روایت در حوزة پیوند بین زِبَرمتن و زیرمتن قرار میگیرد. اگر بیماری خاصی دارید و دارو مصرف میکنید و نمیدانید که گل گاو زبان با داروهایتان تداخل دارد یا نه؟ گیاه خنجری پس از مدت بسیار طولانی گل میدهد و به خاطر این مطلب به آن گیاه century plant گفته میشود به هنگام ظهور گل ، ساقه گیاه تا حد قابل توجهی بلند می شود.

دیدگاهتان را بنویسید