اطلاعاتی در مورد گاو میش

سرویکس در گاومیش کمی عقب تر است همچنین تخمک در گاومیش کوچکتر است. آلرژی به شیر می تواند حیات فرد را تهدید کند ، اما عدم تحمل لاکتوز گرچه آزار دهنده است ولی خطرناک نیست . نیروی کار: در بسیاری از نقاط دنیا ماشین جایگزین خوبی برای دام نیست و حتی غیر اقتصادی است و در این صورت گاومیش برای شخمزنی و باربری استفاده میشود. نژاد مالاگاچ نیز به صورت مستقیم حمله می کند. چرا که مقدار خوراک مصرفی گاوهای شیری بالا است و به راحتی در کف اصطبل قطعات جو در مدفوع دیده می شوند. بی حركت ایستادن و اجازه سواری دادن به گاو نر و یا یك گاو دیگر، اصلی ترین و مطمئن ترین نشانه فحلی، و بهترین شاخص است كه نشان می دهد ماده گاو یا تلیسه، در گامه پیش از تخمك ریزی قرار دارد و آماده پذیرش جنسی است.

اگر گوساله به دنیا آمده نر باشد معمولاً در سن جوانی ذبح میشود تا از آن گوشت تولید گردد. ۹ – و بود یا نبود گاو نر در گله، بر بروز رفتارهای فحلی تاثیر می گذارند. در ایران متأسفانه نژاد گاو گوشتی خاصی وجود ندارد. از جمله کارخانجاتی در طول مدت زمان کوتاهی فعالیت خود را آغاز کرده اند ولی متأسفانه از ظرفیت کامل خود استفاده نمی کنند و تنها دو فرآیند ساده آسیاب کردن برخی از اقلام کنسانتره و مخلوط کردن مواد خوراکی کنسانتره را انجام می دهند.

خاک را به طور کامل زیر و رو می کند و خاک عمقی را به سطح می آورد. به طوری که در حال حاضر مواد خوراکی، بسته به نوع محیط و سطح تولید حیوان تحت فرآیندهای مختلف قرار می گیرند. به طوری که کشاورز در کشت سال بعد دچار مشکل می شود. ولی بسیار چابک، سریع و شلوغ میباشند، خروسهای مینیاتوری نیز بسیار شجاع میباشند به طوری که به آنها لقب جنگجو را دادهاند. پیشنهاد می گردد که دولت، کمک به صاحبان این صنایع را مورد توجه قرار داده تا بتوانند از تکنولوژی های نوین استفاده کرده تا در آن، ارزش غذائی کنجاله تولیدی نیز مدنظر قرار گیرد.

آموزش صاحبان و مدیران این صنایع در خصوص نحوهٔ حفظ کیفیت پروتئین دانه های روغنی در طی فرآیند روغن کشی بسته به نوع دام باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال در کشور چین پروژهٔ عظیمی در زمینهٔ گسترش صنایع خوراک دام برنامه ریزی شده است که طی آن میزان تولید خوراک دام از ۳۵ میلیون تن کنونی به ۱۱۷ میلیون تن تا سال ۲۰۱۰ خواهد رسید. خوشبختانه از نظر سخت افزاری طی سالیان گذشته امکانات و تجهیزات مناسب و پیشرفته ای در کشور فراهم شده است. در صورتی که پروتئین جزء مواد مغذی گران قیمت جیره غذائی گاوهای شیری است.

در ایران با توجه به محدودیت نسبتاً شدید خوراک دام مرغوب و پائین بودن کیفیت منابع موجود، استفاده از دانش و فن آوری مناسب برای بهبود ارزش غذائی مواد خوراکی و تبدیل آنها به خوراکی با ارزش غذائی بالاتر و تأمین توازن مواد مغذی در خوراک و استفاده حداکثر از هر واحد مواد خوراکی امری اجتناب ناپذیر است. قبل از اینکه به بررسی متوسط وزن نژادهای مختلف داشته باشیم لازم است بدانید که عوامل زیادی وجود دارند که روی وزن گیری دام ها تاثیر گذار هستند. بنابراین نیاز است تا کارخانجات خوراک دام که سالانه مقدار زیادی خوراک دام تولید می کنند این فرآیندها را برای جلوگیری از اتلاف مواد خوراکی و استفاده بهینه از آنها به کار گیرند.

این مواد انرژی زا بوده وانرژی وگرمای بدن را تآمین می کنند ورابطه مستقیم با تولیددارد.مصرف انرژی زیادبه صورت چربی درزیرپوست ومحوطه بطنی جمع می شود.جمع شدن چربی درمحوطه بطنی موجب دشواری تخم گذاری وپرولاپس مقعد واویدوکت می شود.جوجه های جوان چون پوشش بدنشان کافی نیست ودرحال رشد هستند نیاز بیشتری به انرژی دارند که باید تأمین شود.مواد انرژی زا شامل: ذرت، گندم ،جو،برنج ،ارزن ، سویا و سبوس می شود. تنها فرآیندی که در حال حاضر در کشور ما بر روی این ماده خوراکی صورت می گیرد. بنابراین توصیه می گردد که یا از طریق اصلاح نژاد مبادرت به سنتز نژاد گوشتی در کشور شود و یا اینکه نسبت به واردات نژادهای گوشتی متناسب با شرایط محیطی اقدام لازم صورت گیرد.

بنابراین نسبت غیرطبیی بین این دو عنصر لااقل می تواند به اندازه کمبود هر یک از آنها زیان آور باشد سبوس به صورت یارانه ای بین دامداران توزیع می شود و در مواردی گاوداران آن را از طرق مختلف دریافت می کنند. شیره ای که ازساقه گل دهنده می گیرند به عنوان شربت استفاده می کنند . از زمانهای قدیم تهیه و آماده سازی بستری مناسب برای کاشت بذر در اولویت بوده و میان کشاورزان بسیار پراهمیت بوده است، گاوآهن برگردان یکی از ابزار بسیار قدیمی برای ورزدهی و خاک ورزی می باشد که تقریبا به مرور زمان برای خاک زیان بار است؛ ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی رفته رفته جای خود را به ابزارهای نوین نظیر انواع چیزلها داده است.

کسانی که خروس باز حرفه ای هستند جوجه ای مخصوص برای کسو و جنگاندن و آماده سازی جوجه جدید دارند که باید توجه داشت که جوجه مخصوص باید از قبل خسته شود و سپس با جوجه اصلی جنگانده شود. سپس با رقص مخصوص حیوان زخمی را برای از دست دادن خون وادار به حرکت میکند. جهاد کشاورزی یا دامپزشکی محلی می توانند توصیه هایی مخصوص درباره بیماری ها در منطقه تان به شما بدهند.

به علاوه دفع بیش از حد فسفر منجر به آلودگی آب های سطحی نیز می شود. به علاوه آسیاب کردن مانع از دفع قطعات جو نیز نمی شود. بنابراین هر ساله مقدار زیادی جو که بخش اعظم آن از طریق واردات تأمین می گردد از این طریق هدر می رود. زمینهای دیمی قابل کشت برا ی گندم و جو را بعد از یک بارندگی در فصل پائیز بذر می پاشند و شخم می زنند. این گاو آهن ها به منظور شخم اولیه زمین به کار می روند.

باید گفت که هر چه سرعت تراکتور و گردش بشقاب ها بیشتر باشد عمق شخم کمتر خواهد بود. سرعت افزایش وزن روزانه بالا، طول مدت دورهٔ پروار را کاهش می دهد و در نتیجه بازدهی استفاده از انرژی و پروتئین مصرفی توسط حیوان افزایش می یابد. نژادهائی گاو گوشتی به منظور تولید گوشت، به وجود آمده اند؛ که از سرعت افزایش وزن روزانهٔ بالا و ضریب تبدیل غذائی پائینی برخوردارند.

با توجه به اینکه این گاو، بهترین نوع برای اصلاح نژادی است بنابراین اولین دسته از این گاوها در سال 1330 در دو نوع فلک فیه و مونت بیلیارد برای دو رگ گیری و تلقیح مصنوعی با گاوهای گوشتی و شیری وارد ایران شدهاند و هم اکنون نیز با عنوان یکی از بهترین نژادهای گاو در ایران شناخته میشود. همزمان شدن فحلی ماده گاوها، به طور طبیعی نیز اتفاق می افتد و بین گاوهای جوان تر، شایع تر است.

برای افزایش كارآیی تشخیص فحلی، می توان از روش همزمان سازی فحلی، بهره گرفت. كارایی تشخیص فحلی در روش PRID و ایمپلاتست پروژسترون تقریبا برابر با ۷۰ درصد ولی برای روش پروستاگلاندین، ۴۴ درصد بود. همچنین پیشنهاد می کنیم برای تشخیص بهترین عرض و طول سوله و همچنین ارزان تر شدن و بالا بردن راندمان و نیروی کارگری حتما مقاله بهترین ابعاد ساخت سوله را بخوانید. هدف این مقاله ، بررسی جنبه های مهمتر این سازه ها، بر رفتار فحلی در گاو است.

در این مقاله ما سعی در آشنایی با نژاد گاو هلشتاین داریم. گاو های درشت جثه چیره، ممكن است از سواری گرفتن گاوهای زیردست(Subordinate)با جثه كوچك، جلوگیری كنند، هر چند كه در برخی پژوهش ها، رابطه ای بین درجه اجتماعی(Social Rank) و بسامد سواری از نظر تعداد سواری داده شده و تعداد سواری گرفته شده، مشاهده نشده است. در شرایطی كه فحلی در گاوهای گله همزمان شده بود، درجه اجتماعی گاوهای چیره، اثر بسیار شدیدی بر طول دوره فحلی و نیز تعداد گاوهایی داشت كه در هر زمان معین، فحل بودند. تعداد جفتگیری موفقیت آمیز با گاو نر، می تواند تا ۲۰ بار نیز برسد.

همچنین ظریف بودن و یک نواختی دم ازمحل اتصال تا انتها، نشان دهنده شیرواری گاو است. برخی گاوها، درست بر عكس این رفتار را نشان می دهند. در برخی از میش ها بره زایی در سن ۹ ماهگی گزارش شده است. بیشتر گیاهان آگاو در برابر سرما مقاوم نیستند، اما برخی نیز مانند آگاو پاری وجود دارند که سرما را تحمل می کنند . لحظاتی قبل از شروع مراسم، دوندگان شروع به مانور دادن می کنند تا بتوانند در حین مراسم بهترین موقعیت را داشته باشند.

به علاوه کیفیت آن نقش به سزائی در میزان تولید شیر گاو دارد. من مطمئنم گاو اسرائیلی سودش از تو بیشتره برا این مملکت… بیشترین تلاش دست اندرکاران این صنعت، حداکثر برداشت روغن از نظر اقتصادی است. سبوس گندم گرچه ماده خوراکی ارزشمندی است ولی درصد فسفر آن بالا است. سالانه حدود ۵/۱ میلیون تن سبوس در کشور تولید می شود (مرکز آمار ایران، ۱۳۸۰). سالانه حدود ۲۰ درصد نان تبدیل به ضایعات می شود که با توجه به حجم بسیار بالای مصرف نان در کشور ما، سالانه حدود ۳۰۰ میلیون دلار گندم هدر می رود.

دیدگاهتان را بنویسید