بیانیه جدید طالبان درباره نرسیدن آب به هیرمند به ایران – همشهری آنلاین

شیمی درمانی به تنهایی نمی تواند سرطان روده بزرگ متاستاتیک را درمان کند، اما می تواند امید به زندگی و کیفیت زندگی بیمار را تا دو برابر افزایش دهد. البته ماهیهای دیگری مثل کپور و قزلآلای رنگین کمان هم در دریاچه زندگی میکنند. تقریبا ارتباط بین مترو ایستگاه صادقیه تهران با شهر های جدید در سال های آینده، زیر ۹۰ دقیقه می رسد و این یعنی کاهش هزینه های زندگی برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه های سرسام آور اجاره مسکن در مناطق بیست و دو گانه شهر تهران را ندارند و به دنبال مکانی خوش آب و هوا و پاک برای زندگی شاد و با نشاط هستند.

شهردار پرند با اعلام این خبر اظهار کرد: احداث این دریاچه با توجه به قرار گرفتن پرند در ناحیه گرم و خشک برای معتدل شدن آب و هوای شهر در دستور کار قرار گرفته است.فتحعلی همتی در گفتوگو با خبرگزاری فارس افزود: شهر جدید پرند در ناحیه جنوب غربی تهران از 17مرداد ماه به شهرداری سپرده شده است و از آنجا که این ناحیه در منطقه گرم و خشک واقع شده، راهاندازی دریاچه مصنوعی در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است.او ادامه داد: این حرکت به تعدیل هوای منطقه کمک میکند و از سویی منطقهای برای تفریح مردم خواهد بود.

پیست کارتینگ و زمین والیبال ساحلی این مجموعه نیز برای استفاده گردشگران علاقهمند به این ورزشها، فعالیت میکند. زمین اطراف دریاچه مسطح و برای چادر زدن مناسب است. زمستان سطح دریاچه یخ میزند و به همین دلیل برای اسکی و ورزشهای زمستانی مناسب است. مردم خجند با مهماننوازی، هنرمندی، استعداد در کسب هنر و علم و دانش و حفظ سنن ملی و دینی خویش انگشتنمای منطقه هستند و این شهر در گذشته و حال به عنوان مکان خوب و مساعد گردشگری و تفریحی برای جهانگردان داخلی و خارجی محسوب شده است. گزارش امروز عصر شهروند، شما را با این شهر و ظرفیت ها و خدمات حال و فرصت های سرمایه گذاری آینده اش آشنا می کند.

وزارت آب و انرژی طالبان همچنین افزوده که تیمهای فنی این وزارتخانه در حال کار بروی انجام و پایان دادن به این مشکل فنی هستند. درهای قلعه سنگی پرند برای بازدید عموم، مهر ماه سال ۱۳۹۹ گشوده خواهد شد که قطعا رشد گردشگری بین المللی پرند را به ارمغان خواهد آورد. این شهر با فرودگاه بین المللی امام خمینی ۳۵ کیلومتر فاصله دارد. اگر به اتوبان تهران ساوه بروید، بعد از عوارضی دوم، کارتینگ بین المللی پرند ، در خدمت شما خواهد بود. اگر شما به جنوب دانشگاه آزاد اسلامی بروید، با مجموعه ورزشی تفریحی کارتینگ پرند آشنا می شوید که پیستی ۲ کیلومتری برای آن طراحی شده است و فضای تفریحی و سرگرمی مدرنی برایش در نظر گرفته اند.

اگر بخواهید با ماشین شخصی به منطقه الموت بروید، اتوبان تهران – کرج را تا نزدیک قزوین ادامه دهید. به ورودی قزوین و در اصطلاح مردم محلی، به میدان غریب کش رسیدید، سمت راستتان تابلوی الموت را میبینید. وقتی با کم آبی در استانهای شمالی روبرو هستیم چرا باید آب را به خارج از حوزه باید انتقال دهیم. اگر چه این شهر را باید کلکسیونی از ایرادات طراحی شهری و زیست محیطی دانست، اما آرام آرام، مشکلاتش کم و شهری زیست پذیر برای شهروند مشارکت پذیر می شود. آینده این شهر، مثل پردیس و هشتگرد، روشن است و سرمایه گذاری با فاکتور سود آتی، انتخابی هوشمندانه برای سرمایه گذاران خواهد بود.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای شهر پرند گفت: باتوجه به طولانی شدن اجرای طرح دریاچه مصنوعی پرند نیاز به طرح مطالعاتی به روز شده در این خصوص می باشد تا با اطمینان خاطر آن را اجرا کنیم. فرصت سرمایه گذاری در ناحیه یک صد و پنجاه هکتاری شرکت عمران شهر جدید پرند. شهر فرودگاهی امام خمینی، اکنون با هتل های ۵ ستاره و شرکت های کترینگ و خدماتی و غیره، یک مقصد کسب و کار خوب در حوزه گردشگری است. بعد از پر شدن هامون صابری، آب اضافی، شهر زابل ایران را دور زده در فاصله میان زابل و دو راهی در منطقۀ تاسوکی دوباره به مرز افغانستان و ایران می رسد.

نقشه شهر جدید را مشاهده می کنید که ایستگاه قطار بین شهری در در نزدیکی بلوار شهید باهنر قرار داشته و فاصله کمی تا میدان امام خمینی شهر دارد. تبلیغ فعالیت های تجاری، فرهنگی، خدماتی، بهداشتی و درمانی این شهر در ژورنال های ملی و سایت های دولتی، اطلاع رسانی مالتی مدیا شود. کارتینگ و قلعه سنگی و دهکده گردشگری و اکسپو این شهر تازه ساز در کنار توسعه زیر ساخت های عمرانی و خدماتی و آموزشی و بهداشتی شهر، این سکونتگاه جدید را به مقصد نوین و مدرن شهری اطراف پایتخت تبدیل می کند. قلعه معروف الموت، مشهورترین جاذبهی گردشگری نزدیک به دریاچه اوان است.

بعد از حدود سه ساعت به دوراهی میرسید که یک راه آن به سمت الموت و راه دیگر به دریاچه اوان میرسد. از آن زمانی که حسن صباح قلعهی الموت را در اختیار گرفته بود، سالهای طولانی گذشته و حالا باقیمانده قلعه الموت در فهرست آثار ملی ثبت شده است. قلعه سنگی پرند را باید هویت این سکونت گاه مدرن و جدید اطراف تهران دانست. نکته جالب درباره پرند و اثر باستانی معروفش آن است که قلعه سنگی پرند ، برترین پروژه فعال کشوری سازمان میراث فرهنگی است که ۲ دهه توسط دانشجویانی از دو نسل، روی آن کار پژوهشی و مطالعاتی انجام شده و این فرآیند ادامه دارد و کد بندی ۴۰ هزار قطعه سفال کشف شده، تنها مشتی نمونه خروار است.

مسیر دوم: از بزرگراه آزادگان شمال وارد بزرگراه شهید خرازی شوید و از طریق خروجی دریاچه، مسیر خود را به سمت چیتگر ادامه دهید. مسیر قزوین و الموت که مسیری تماشایی و پر از دشتهای سرسبز و البته کوهستانی و صعب العبور و پر از گردنه های خطرناک و بسیار زیبا است را ادامه می دهید. بعد از ورود به مسیر دریاچه که در سمت چپ قرار دارد و طی ۸ کیلومتر از کنار روستای زرآباد میگذرید و بعد رد کردن یک گردنه چشمتان به دریاچه اوان خواهد افتاد.

این منطقه در روستای اوان که حدود ۴ کیلومتر از جاده اصلی فاصله دارد، واقع شده. دریاچهی اوان حدود ۲ ساعت با قزوین و ۴ ساعت با تهران فاصله دارد. درصورتیکه بخواهید به الموت در فاصله یک ساعته سر بزنید، یا در کوههای اطراف دریاچه گردش کنید، کفش مناسب کوهنوردی و لباس کافی همراهتان باشد. اما اگر صبح زود حرکت کنید، میتوانید چند ساعتی را کنار دریاچه بگذرانید و بعد از ظهر برگردید.

با قدمزدن و گردش در این دشت حس بسیار خوشایند و آرامشبخشی را تجربه خواهید کرد. اگر کف این دولینها بوسیله خاک رس پر شود به علت نفوذ ناپذیری ، محیطهای خوبی برای تشکیل دریاچه میباشند. خاک آن برای بلند مرتبه سازی مطلوب بوده و آزاد راه های خوبی هر چند با ترافیک، از تهران به سمت آن در دسترس است. شفاف سازی فرآیند ها مثل برنامه ای که شهرداری قم و تهران و اصفهان در دستور کار قرار داده است، در شهرداری و شورای اسلامی شهر، دنبال شود. با توجه به اختلاس های اعضای سابق شورای شهر، فیش حقوقی و رزومه و اطلاعات اعضای جدید، به منظور شفافیت سازی و آگاهی عمومی، منتشر شود.

۷۰ درصد اعتبارات شهرداری پرند در سال ۱۳۹۸، مربوط به پروژه های عمرانی است و این به معنای تسریع و تسهیل روند توسعه این شهر جدید در سال های پایانی سده سیزده هجری شمسی می باشد. این دریاچه را که از تالابهای تحت حفاظت سازمان محیطزیست قرار دارد و در فهرست میراث ملی و طبیعی ایران نیز به ثبت رسیده است در ۷۵ کیلومتری شمال شرقی شهر قزوین میتوانید دیدن ببنید. یکی از اولین چیزهایی که در دریاچه ارواح نظر شما را به خود جلب میکند درختانی است که سر از آب بیرون آوردهاند و به درختان مرده معروفند.

هرم هیجان یا سینمای ۶ بعدی دریاچه چیتگر، محصول کمپانی زیمنس آلمان است و تجربهای کمنظیر را برای علاقهمندان فراهم میکند. در اشعار رودکی، تصاویر تکراری، مزاحم یا پیدرپی، تصاویر مخلّ فصاحت و هماهنگی مضمون، وجود ندارد؛ زیرا صور خیال در خدمت مضمون شعر است و برای القای معانی و مفاهیم ذهنی شاعر به خواننده به کار گرفته میشود و صرفاً آرایش و تزیین کلام را بر عهده ندارد. مشتری فقط باید با تخلیه، ذخیرهسازی یا توزیع آب سروکار داشته باشد.

مسیر دسترسی به دریاچه اوان اینگونه است که باید اتوبان تهران قزوین را در پیش بگیرید. از رجایی دشت که بگذرید و حدود سه ساعت که راه بپیمایید به یک دو راهی میرسید. بیشتر ما از جنگل و طبیعت به طور کلی ترسی داریم که قابل توضیح نیست. باارزش، کار آسان است و در هر نقطه فراه خوب می روید و از همین رو، همه ساله تعداد بیشتر دهاقین، به احداث باغهای این میوه می پردازند. چرا این دریاچه را با نام ارواح میشناسند؟ بهترین فصل سفر به دریاچه ارواح چه زمانی است؟ گردیزی هنگام بحث پیرامون راه خزر، از دریاچۀ آرال با نام بحیره خوارزم یاد کرده است (ص 271). ابنحوقل نکتۀ تازهای بر نوشتههای اصطخری نیفزوده، و همانند او، دریاچۀ آرال را بحیره خوارزم نامیده است (2/459). مقدسی هنگام بحث پیرامون جیحون و کرانههایش نوشته که «این رود خوارزم را میشکافد و به دریاچۀ خوارزم میریزد» (ص 284). مسعودی، ضمن توصیف رود جیحون از پیوستن آن به دریاچۀ آرال سخن گفته، ولی آن را دریاچۀ جرجانیه نامیده و از دریای خزر جدا دانسته است (التنبیه والاشراف، 62) وی بر آن است که آب رودهای جیحون و شاش (چاچ) و چند رود دیگر به این دریاچه مینویسد: آب این دریاچه شیرین است (التنبیه والاشراف، 163). نوشتۀ مسعودی با نوشتۀ اصطخری که آب دریاچۀ آرال را شور دانسته متناقض است، ولی در نوشتۀ این هر دو دانشمند حقیقتی نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید