بیماری انسداد روده – آزمایشگاه اهواز

به طور منظم ورزش کردن مبتلا شدن به سرطان روده را کاهش می دهد. یکی از دلایل اهمیت خوارزم موقعیت ویژه جغرافیایی این منطقه بود که آن را تبدیل به منطقه ای استراتژیک در تجارت می ساخت. ساوه نخست از توابع میدان بوده و بعد جزوه ری بزرگ شده و به سبب نزدیکی با مراکز اقتدار برخی سلاسل و سلاطین حاکم بر ایران گذشته از این که همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده املاک و مراتع آن نیز از دیرباز محل توجه حکومتها بوده و روی همین پایه حکام آن اغلب از میان دولتمردان بنام برگزیده شده اند بعد از ساسانیان حکومت سامانیان و ال بویه و سپس ترکان سلجوقی بر منطقه سیطره داشتند که ترکها مردمی عامی و بی سوادی بودند که جز خوردن آشامیدن و عیش و عشرت و در مواقع ضروری جنگیدن چیزی نمیدانستند در سده نهم هجری قمری ساوه و آوه منکوب سم ستوران مغولها شد و چنگیزیان شهر مذکور را بکلی منهدم و ویران کردند کتابخانههای بزرگ ساوه طعمه حریق شد و کتب و وسایل علمی کتابخانه به باد فنا رفت.

در دوره صفویه که مذهب شیعه مذهب رسمی کشور شد منطقه ساوه در دوره یاد شده جزو قلمرو علی شکر بود در سال 908 هجری قمری با چیرگی صفویه بر سلطان مراد عثمانی همدان که والی نشین منطقه مذکور بود بدست قزلباشها افتاد در زمان صفویه بود که اسکان بعضی ایلات و قبایل در ناحیه ساوه برای تقویت بنیه سرحدی غرب کشور و جلوگیری از نفوذ عثمانیها انجام گرفت در روزگار صفویه مردم ساوه از تیرههای گوناگون بودند و زبان و آداب و روسوم آنان نیز طبعا با هم فرق داشت ولی از همین زمان بود که نفوذ قبابل ترک نژاد و ترک زبان در این منطقه شروع شد و تا به امروز هم ادامه دارد.

در سنن ارمنی این رود به نام آراست نوه بزرگ خاندان افسانهای ارمنی هایک گذاشته شدهاست. رود فرات (Euphrates) به عنوان دومین رود بزرگ منطقه بین النحرین شناخته می شود. سد لتیان هم که درصدی از آب آشامیدنی شرق تهران را تامین می کند در لواسان قرار داشته و از نقاط خوش آب و هوای نزدیک به تهران شناخته می شود. هوای خنک و دلپذیری نسبت به داخل شهر دارد.

منطقه ساوه به خاطر مجاورت با کویر و ارتفاعات کم دارای آب و هوای گرم و خشک است. دقیقاً در مجاورت درب پارک دریاچه آب شیرینی یافت می شود، گرچه آب های این رودخانه صورتی نیست اما این مکان زیبا جذابیت های منحصر به فرد خودش را دارد و زیستگاه بیش از ۱۴۰ گونه از انواع پرندگان می باشد. کنید ولی استفاده از قایق های بادی در این مکان ممنوع میباشد.

این مکان را که تقریبا هر کسی که در تهران یا شهر های شمالی گذر کرده است، چند باری دیده است و نیازی به توضیح زیادی درباره استفاده قایق های بادی ندارد ولی بهر حال این منطقه نیز روی رود خانه کرج ساخته شده است، در قسمت های پشتی این سد که کم عمق تر است میتوانید از قایق های بادی استفاده کنید ولی در قسمت های نزدیک به پشت دیواره سد هرگز اجازه این کار را نخواهید داشت چرا که با روشن شدن توربین های سد برای شما مشکل بوجود خواهد آمد. باز هم دماوند و یک دریاچه دیگر، این باز این دریاچه از سمت غرب دماوند به سمت شرق فیروزکوه کشیده شده که میتوانید قایق بادی خود را در این مکان براحتی در آب بیاندازید.

یک نوار باریک از تپه های شنی پوشیده از پوشش گیاهی، آنرا از اقیانوس جنوبی به سمت شمال جدا میکند. مرز شمالی منطقه 7 بزرگراه رسالت، مرز شرقی خیابانهای مجیدیه و سبلان، مرز جنوبی خیابانهای انقلاب و دماوند و مرز غربی آن بزرگراه شهید مدرس و خیابان شهید دکتر مفتح میباشد. شهرک چیتگر، که ساخت ارتش میباشد، مربوط به منطقه 22 تهران است و به طور دقیق در بخش غربی دریاچه چیتگر و بخش جنوبی پارک هزار و یک شهر و همچنین در بخش شمالی پارک چیتگر، باغ ملی گیاه شناسی و چهارباغ و اتوبان حکیم قرار دارد. دو اسکله قایق سواری در کنار دریاچه چیتگر به چشم می خورد که یکی در بخش جنوب غربی و دیگری در قسمت شمالی واقع شده است.

دریاچه دیگری برای استفاده قایق های بادی در منطقه استان مازندران معرفی میشود، دریاچه امامزاده علی یا همان آب اسک که از نظر موقعیتی با تهران هشتاد کیلومتر فاصله دارد. دو رشته کوه در دو سمت دریاچه تار دیده میشود که یکی قره داغ و دیگری زرین کوه نام دارد. رودخانه خچین، رودخانه اوکشی، رودخانه کوری و رودخانه کندلان از سمت شمال آذربایجان (سمت چپ) جریان می یابند. این وضعیت شایع به طور مشخص ناشی از رژیم غذایی کم فیبر،یبوست، نشستن طولانی یا فشار هنگام دفع می باشد. جنگها و حوادث تاریخی بسیاری دردو سوی جیحون اتفاق افتاده و این رود گاه سرنوشت سلسله ها را به سود یا به زیان آنان رقم زده است.

حوزه این رود، به لحاظ وجود قابلیت های ارزشمند اکولوژیکی حفاظت شده، اقلیم مناسب، منابع غنی آب، ذخیره گاه های بین المللی جنگلی، آثار و پدیده های زمین شناسی، محیط زیست مطلوب و قابلیت های توسعه گردشگری در زمینه های تاریخی-فرهنگی، طبیعی و ورزشی می تواند به یک منطقه بین المللی گردشگری، تفریحی، سلامتی و درمانی تبدیل شود.در این تحقیق سعی براین بوده است به بررسی اکوسیستم رود ارس در رابطه با گردشگری پرداخته شود. نام این شهرستان از “ابرشتجان” به “آشتجان” و “آشتیان” تبدیل شده است. آشتیان در شمال شرقی اراک ودردامنه ارتفاعات کوه های مرکزی استان واقع شده و از مناطق قدیمی است.

شهرستان ساوه به دلیل موقعیت جغرافیایی و ارتباطی هموار در طول تاریخ مورد توجه بوده است لذا باید این منطقه را مرکز جاذبههای تاریخی استان مرکزی نامید. هرودوت با بررسی ها و جستجوی های فراوان از مردم و خردمندان مصر سه نظریه متفاوت را از آنان شنید، نخستین نظریه این بود که وزش باد شدید باعث می شود آب مسیر خود را طی نکند و نهایتا از مسیر خود خارج شود، دسته دوم بر این معتقد بودند که آب رود نیل همانند اقیانوس حرکت می کند، اما نظریه ای که بسیار قابل توجه هرودوت قرار گرفت سومین نظریه بود که این رود حاصل ذوب شدن برف می باشد، این نظریه معمولی ترین و منطقی ترین عقیده بود اما نه در مورد رود نیل، چرا که این رود در گرمترین نقاط قرار داشت و این دور از ذهن بود که حاصل ذوب شدن برف ها باشد.

نکته این است که این دریاچه ها زیاد هستند ولی مطرح ترین آن ها دریاچه سد لار است که در فصل بهار بهترین مکان برای تفریح می باشد. فضای اطراف آن پر از گیاه نی می باشد که اطراف دریاچه آهنک روییده است، اسفاده از قایق های بادی در این مکان آزاد است. در منطقه یازده تهران واقع شده است و مجهز به دریاچه مصنوعی می باشد که علاقه مندان زیادی جهت قایقرانی و ماهیگیری به این مکان مراجعه می کنند ولی قایق بادی را نمیتوان در این محل استفاده کرد ولی قایق های فایبر گلاسی در این مکان اجاره داده میشود.

مهارکننده های چک پوینت با مسدود کردن گیرنده های چک پوینت خاص کار می کنند. سلولهای موجود در لایه مخاطی کولون موکوس ترشح میکنند تا با لغزنده ساختن سطح مخاط به دفع مواد هضم نشده کمک کنند. علاقه مندان به ماهیگیری و استفاده از قایق های بادی بدانند که در این منطقه ماهی قزل آلا نیز دیده میشود که از آن ها حفاظت میکنند. در قسمت های مختلف دریاچه خزر میتوان از قایق بادی استفاده کرد، این دریاچه به دلیل بزرگی بیش از حد خود به عنوان دریای خزر معروف شده است، انواع ماهی ها در این دریاچه وجود دارد و ماهیگیری را بعنوان یکی از شغل های مردمانی که در نزدیکی این دریاچه زندگی میکنند کرده است، ماهی هایی که در اینجا دیده میشوند بیشتر سفید، آزاد و کپور است.

دیدگاهتان را بنویسید