حیوانات به انگلیسی [ اسامی حیوانات با تصویر + تلفظ ] – تیلماج

تحقیقات نشان میدهد گاوها در صورت جدایی از گاوی که اغلب در کنارشان است، استرس میگیرند و در واقع مثل انسان نیاز به یک دوست نزدیک دارند. کف سالن مناسب: اگر کف سالن ها لیز یا نامناسب باشد گاوها رفتار ایستا فحلی را از ترس لیزخوردن و یا ناراحتی های سم نشان نخواهد داد. استال های راحت: گاوها زمان بیشتری را صرف خوابیدن در استال راحت می کنند که این در نهایت تولیدمثل را بهبود خواهد داد. این سیستم را می توان طوری طراحی نمود که مدفوع هر دو ردیف به یک جا بریزد و تنها یک بار تخلیه کود انجام گیرد .در سیستم صورت به صورت تغذیه گاوها راحت تر بوده و رفت و آمد گاوها راحت تر است.

7- تخلیه فاضلاب کلیه دامداریها، کارخانجات و کشتارگاهها به رودخانه، آب بندان، دریا و دریاچه ممنوع می باشد. سایر موارد موفقیت: گاوداران اغلب تجارب خود را به اشتراک می گذارند و مدیران برتر همیشه سعی میکنند از دیگران چیزهای مختلفی یاد بگیرند. آنها با متخصصان تغذیه، دامپزشکان و مروجین ویژه مشاوره می کنند و از آنها برای بهبود وضعیت کنونی درخواست ها و سوالات خوبی میکنند. اگر کودک شما شاد و خندان است و محیط مثل همیشه برای اش جذاب است، نشانه خوبی است.

فن آوری های جدید، اطلاعات جدید: صنعت دامپروری همواره در حال تغییر است و مدیران موفق همیشه با آخرین تحقیقات و فن آوری ها خود را به روز می سازند. گروه بازار گوسفند همیشه حداکثر تلاش خود را به کار میگیرد تا روند نوسانات نرخ گوسفند را ثابت نگه دارد . اسکلتی محکم بوده که ساقه های گاو آهن به آن متصل شده و آن آن را محکم نگه می دراد. می شود. به همین لحاظ به نظر می رسد قسمت اعظم وقت صرف شده مربوط به پشت آن است .

تمیز نمودن آنها نیرو و وقت بیشتری را نیاز دارد. در واقع گاو شیرده به میزان بیشتری پروتئین در مقایسه با گاو خشک احتیاج دارد. در واقع در این مقطع گیاهان جوان به رطوبت بیشتری در خاک نیاز دارند اما بعد از شکل گیری ریشه ها خاک نسبتا خشک را ترجیح می دهند . گیاهچه ها را دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید و زمانی آبیاری کنید که سطح خاک خشک شده باشد. در حالی که با گاوآهنهای دوطرفه ( بدون تقسیم مزرعه به قطعات کوچک) چون شخم از یک ضلع مزرعه شروع می شود همیشه خاک به یک طرف ریخته شده و هیچگونه جوی و پشته در وسط زمین ایجاد نمی شود و زمین ناهمواری پیدا نمی کند.

کارگران می توانند تفاوت ایجاد کنند وقتی که مسئول مراقبت از تلیسه و گاوهای تازه زا، شناسایی گاوهای فحل و آماده تلقیح می شوند. این خروس جنگی دارای قدرت جنگاوری بالایی می باشد که نهایتا حریف خود را وادار به تسلیم می کند، کاملا بی رحمانه به حریف خود حمله می کنند تا او را از پای در بیاورد و تنها هدف او حمله می باشد. آنها را بخشی از تیم خود کنید: اگر کارگران احساس کنند که به آنها ارزش داده می شود کار خود را بهتر انجام می دهند.

برخی دامداران از افراد فحل یاب استفاده می کنند که معمولا صبح و شب یک ساعت را برای یافتن گاوهای فحل وقت می گذارند. همانطور که دیدید فعالیت ها و موارد مختلفی وجود دارند که وقت دامداران موفق را پر می کنند، ولی با برنامه ریزی و مدیریت افرادی که در تماس مستقیم با گله هستند، این مدیران برتر قادر به اداره بهتر امور و موفقیت در امر تولید مثل خواهند بود.

توازن بسیار دقیق بین سطوح کم و زیاد انرژی همانجایی است که دامداران برتر از آن سود می برند. اولید دغدغه در اداره ی یک گاوداری تامین به موقع علوفه و کنسانتره ی مورد نیاز دام است یعنی با حساب کردن مقدار ماده ی خشک مصرفی که گاو مصرف می کند- روزانه – به همان مقدار علوفه تهیه و انبار کرد بعنوان مثال اتحادیه هایی در کشورهای صنعتی وجود دارد که گاو دارها در یک زمان و توسط اتحادیه اقدام به خرید علوفه کرده و مشکلی برای تامین آن ندارند ولی در شرایط کشورمان اقدام به موقع و مدیریت زمان عامل موفقیت یک واحد دامداری می شود و عوامل زیادی به یکدیگر جمع می شوند و منجر به رسیدن به بازدهی و سود در یک واحد دامی می گردند.

7- محلی برای سیلو (سیلوها) و انبار کنسانتره. راهرو تغذیه:این راهروها باید به حد کافی عریض باشند تا به راحتی سیلو ، علوفه و خوراک در آن قرار گرفته و یا حمل و نقل شود. آخورهای بدون لبه بدین جهت ساخته می شوند که در راهرو مربوط به خوراک وآخور، خوراک قرار داده می شود وبرای راحتی کار لبه آخور را هم سطح راهروها می سازند تا براحتی خوراک به داخل آخوررها ریخته شود . را در ساختمان جداگانه در نظر گرفت در این نوع ساختمان از مواد سبک تر و ارزانتر می توان استفاده نمود.به هر حال باید انبار دان و علوفه طوری باشد که به راحتی به قسمت جایگاه ها انتقال یابد.

۳- پروفایل تست ممکن است است مفید باشد و فاکتورهای مورد برسی عبارتند از: تعداد سلول های سفید خونی، تعداد سلول های قرمز یا حجم فشرده سلول، نیتروژن اوره ای خون، مواد معدنی به ویژه منیزیوم، مس، آهن، و سلنیوم، ویتامین A و E و بتاکاروتن. 5- ویتامین ها: این مواد به مقدار کمتری مورد نیاز دامها هستند ولی به همین مقدار باید حتماً به بدن دامها برسند. توجه کنید که شما عمدتا روی گله خود متمرکز هستید ولی مشاوران از دامداری های مختلفی که شرایط متفاوتی دارند بازدید می کنند و ممکن است مشکلاتی را شناسایی کنند که شما آنها را از یاد برده اید.

در حقیقت این مرکز خرید دام با ارائه پیشنهادات خود می تواند بهترین راه حل مشکل شما برای بدست آوردن تجربه خرید مطلوب و دلپسند گوسفند زنده ، بدون دغدغه باشد . پادشاهان مازندران در طول تاریخ در شهرهای مختلف مازندران گاوداریهای مختلفی داشتند و بسیاری از مردم (رعیت) را به کار در آنجا مشغول میساختند و بدین گونه خود را ولی نعمت مردم میساختند تا مردم در هنگام جنگها به پشتیبانی پادشاه بشتابند. هرچند مدیران برتر از اهمیت گاوتازه زا باخبرند ولی آنها همچنین می دانند که جاده منتهی به تولید مثل موفق پیش از زایمان آغاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید