خواهرخواندگی 2 دریاچه صورتی ایران و استرالیا + فیلم

ابتدای روده ی بزرگ روده ی کور نام دارد که به وسیله ی دو چین خوردگی متشکل از مخاط و زیر مخاط به نام دریچه ی ایلئوسکال به ایلئوم وصل می شود. در چه سنی بیماری التهابی روده بیشتر شایع است؟ بسیاری از اهالی روستا، عقیده دارند که آب این چشمه شفا بخش است و بسیاری از بیماری های پوستی را درمان می کند. این خواب نشاندهنده خروج شما از موقعیتی دشوار و پاداشی است که برای تمامی خوبیها و کارهای نیکی که انجام دادهاید دریافت میکنید. تعبیر خواب دریای مواج: تعبیر خواب بلند شدن موج دریا یا شکار از دریا رزق و روزی حلال است و روزگارش خوب می شود.

کیسه خواب و ابزار روشنایی نیز از دیگر وسایل لازم برای کمپ کردن در اطراف دریاچه ممرز هستند. همچنین عقاب، گوزن، خرس و جانوران و گیاهان دیگر نیز در اطراف دریاچه زندگی می کنند. 1200 گونه جانوری به اضافه 600 گونه گیاه مختلف در این دریاچه و اطراف آن زندگی میکنند. اقامتگاههای تفریحی متعددی در اطراف این دریاچه وجود دارد که آن را به یکی از پر طرفدارترین و پربازدیدترین برای گردشگران تور روسیه تبدیل کرده است. اما با وجود قرار گرفتن دریاچه در این نقطه و شرایط آب و هوایی که دارد ، بایکال همچنان مورد توجه عکاسان و نقاشان زیادی قرار گرفته است و بسیاری برای به تصویر کشیدن این جاذبه طبیعی منحصر به فرد ، این سختی ها را تحمل کرده و به این نقطه سفر می کنند.

شورای آتلانتیک یکی از عوامل کاهش سطح آب در سدهای احداث شده بر روی رودخانه فرات را رها نشدن کافی میزان آب این رودخانه از سوی ترکیه عنوان کرده است. که تقریبا میتوان گفت یک پنجم آب شیرین سیاره زمین در این دریاچه است. علاوه بر تمام موارد ذکر شده، بایکال بیش از 25 میلیون سال سن دارد بنابراین قدیمیترین و شاید بتوان گفت پیرترین دریاچه در کل دنیا محسوب میشود. تقریباً ۵/۱ تمام آب شیرین روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد . بایکال عمیقترین دریاچه آب شیرین محسوب میشود به طوری که گفته میشود ۲۰ درصد از آبهای شیرین کل جهان در این دریاچه قرار دارد.

گفته میشود که حدود 20 درصد از آبهای شیرین کل کره زمین، در دریاچه بایکال جای گرفتهاند که این موضوع نشان دهنده عظمت و اهمیت این دریاچه است. در مورد این دریاچه که هفتمین دریاچه بزرگ جهان است و در فهرست میراث جهانی قرار دارد، گفته شده تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین غیرمنجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین غیر منجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد.

تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین غیرمنجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. به گزارش شفقنا افغانستان،العالم نوشت، دریاچه بایکال بزرگترین منبع آب شیرین جهان به شمار میآید. دریاچه بایکال همچنین دارای زلالترین آب در میان دریاچههای جهان است و با قدمتی ۲۵ میلیون سال، قدیمیترین دریاچه جهان نیز بهشمار میآید. در برخی منابع دریاچه بایکال با نام Cedam نیز شناخته میشود. این دریاچه توسط بیش از300 رود تغذیه میشود.

اين رود از كوههاى مرتفع دوست آشنا (دوستشا) به ارتفاع 2255 متر شاهسون به ارتفاع 2050 متر و كوههاى اروج به ارتفاع تقريبى 1276 متر و كوه قره چى معدن(قره چىلر) سرچشمه گرفته و در نزديكى روستاى قولان كه به قولان چاى در محل معروفيت مى يابد به رودخانه ارس مى ريزد. دور تا دور این دریاچه توسط کوه ها احاطه شده است و 820 متر از آب های آزاد ارتفاع دارد. این دریاچه ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد.

براساس مطلبی که در ویکی پدیا منتشر شده است، این دریاچه ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد. از طرفی دریاچه بایکال برای عکاسان نیز جذابیت بسیار زیادی دارد و برایشان یک بهشت زمینی محسوب میشود.این دریاچه هلالی شکل بزرگ گذشته از اینکه قدیمیترین دریاچه جهان است، عمیقترین دریاچه جهان نیز محسوب میشود و مکانی عالی برای عکاسی طبیعت و منظره است. دریای کاسپین (خزر) در شمال ایران، واقع در قاره های اروپا و آسیا، با مساحت بیش از 370000 کیلومتر مربع (143000 مایل مربع)، بزرگ ترین دریاچه جهان است.

دریاچه ارومیه، بزرگترین دریاچه داخلی ایران، بزرگترین دریاچه آب شور در خاور میانه، و ششمین دریاچه بزرگ آب شور دنیا است. از سوی دیگر تأمین آب شرب شهرهای بزرگ نیز به این مصرف موارد اضافه شد. در نتیجهی این کمبود آبها معیشت و تأمین خوراک مردم به خطر میافتد و مردم کازرون برای تأمین آب شرب خود دچار مشکل خواهند شد. جالب است بدانید که تا سال ۲۰۱۲ بیش از 200 سد بر روی رودخانه های حوزه آبریز دریاچه در مرحله آماده بهره برداری، یا پایان مراحل طراحی بودند و این خود می تواند فاجعه ای برای این زیستگاه مهم باشد.

کشور استرالیا رتبه دوم نرخ شاخص توسعهی انسانی در سطح دنیا را به خود اختصاص داده است. در شهر مشهد و در 1 کیلومتری جاده روستای بزنگان و در فاصله 70 کیلومتری شهر سرخس دریاچه ای به نام بزنگان یا کل بی بی واقع شده است. برخی از آن نامها طی قرون و اعصار متمادی تغییر نام یافته، یا از اسمی خاص به عام و برعکس تبدیلشدهاند، برای مثال: رودی را که ایرانیان آمودریا میخواندهاند، یونانیها به نام یکی از شاخههای اصلی آن (وَخش) «اوکس» یا «اوکسس» خواندهاند. فضاهای تفریحی و گردشی این مجموعه نیز به 22 هزار متر مربع می رسد.به طور کلی این مجتمع شامل موارد زیر است:- پردیس سینمایی ( شامل چندین سالن پخش فیلم)- فودکورت و رستوران های مختلف و البته کافی شاپ های مختلف- شهربازی سرپوشیده و کاملا مدرن برای تفریح کودکان و بزرگسالان- به طور کلی واحدهای تجاری این مجتمع به 600 عدد می رسد که در 2 طبقه جای داده شده اند.

گویا حجم آب شیرین دریاچه بایکال از مجموع آبهای دریاچههای بزرگ در آمریکا نیز بیشتر است. مهمترین رودخانه هایی که وارد دریای سیاه می شوند ، دانوب از شمال شرقی ، Kizilirmak ، Sakarya و Yesilirmak از آناتولی در جنوب هستند.دریای سیاه یکی از جوانترین دریاها در کره زمین است ، که قبلاً در حدود 8000 سال پیش یک دریاچه بزرگ آب شیرین بوده است. بایکال، به عنوان هفتمین دریاچه بزرگ جهان در جنوب سیبری و بزرگ ترین منبع آب شیرین دنیا شناخته شده است این دریاچه با زلالترین آبی که در میان دریاچههای کل جهان هستی دارد به شهرتی زبانزد رسیده است و با قدمتی تقریبا۲۵ میلیون سال، از قدیمیترین دریاچه ها می باشد.

و به جرات میتوان ادعا نمود مقدار آب موجود در این دریاچه از 5دریاچه بزرگ دنیا که در ایالات متحده آمریکا است نیز بیشتر است. البته اینگونه سیاستها تا اندازهای موجب کاهش مصرف آب شده است، اما نه در حدی که بتواند تأثیر چشمگیری بر مقدار آب ورودی به این دریاچه بر جای گذارد. یکی از ویژگی های اصلی این دریاچه زلال بودن بیش از حد آن است، به طوری که جسمی در عمق ۴۰ متری به راحتی دیده خواهد شد. به دلیل متفاوت بودن عمق دریاچه بایکال روسیه در قسمتهای مختلف، میزان قطر یخها و شفافیت آنها متفاوت است به طوریکه سطح دریاچه لایه لایه یخ میزند.

دیدگاهتان را بنویسید