در مورد دریاچه ارومیه در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

به اعتقاد كارشناسان زيست محيطى، گرچه تعدادى از سازمانها و ارگانهاى مسؤول، آلودگى هاى رود ارس را در حد غيراستاندارد نمى دانند اما با ادامه روند كنونى، اين رودخانه به همراه حوزه آبريز خود به كانون آلودگى هاى خطرناك تبديل خواهد شد. البته باید بدانید که در محوطه اطراف برج نیز امکانات تفریحی مختلفی چون لیزریوم، زمین پینت بال، پل معلق، زیپ لاین، سینما ۶ بعدی، گیم هفت بعدی، اتاق فرار انیگما و شهر مشاغل کودکان کاربازیا تعبیه شدهاند؛ تفریحاتی که نباید از آنها غافل شد. یکی از موارد مهم ویو و دید برج است به طوری که اگر برج ها دارای دید مربوط به دریاچه چیتگر و یا سایر ویوهای خاص باشند قیمت بالاتری دارند و در نهایت نوع سرمایه گذاری نیز بیشتر میشود.

مثلاً خانه هایی که متراژ کوچکتری دارند به دلیل قدرت خرید بالاتر اغلب از نظر قیمت در شرایط بالاتری قرار میگیرند. غلظت نمک دریاچه از 10 درصد به بیش از 23 درصد افزایش داشته، که این موضوع به ویرانی شیلات که زمانی بسیار پررونق بود کمک کرده است. پهنه C (نارنجستان) شهرک چیتگر متعلق به تعاونی ارتش است و در حال حاضر چندین تعاونی مختلف زیر نظر ارتش در این منطقه مشغول به ساخت و ساز هستند.

این پهنه در بخش غرب منطقه 22 قرار دارد و مربوط به بلوار پژوهش است. از سوی دیگر چشم اندازهای سرمایه گذاری نیز در این بخش زیاد است. این طراحی به شکلی دنبال شده است که مانعی برای وزش باد از بخش غرب به شرق نباشد. تعداد واحدهایی که برای هر طبقه در نظر گرفته میشود نیز مهم است، مثلا هرچه تعداد واحدها بیشتر باشد، قیمت تمام شده کمتر خواهد بود. دقت کنید که دکوراسیون داخلی با وضعیت متراژ متفاوت است به طوری که بزرگ و کوچک بودن متراژها بخشی از شرایط تعیین قیمت هستند. این دریاچه بزرگترین دریاچه نمکی ایران است که هنگام بارش باران بدلیل صیقل یافتگی سطح آن، آینه ای به بزرگی دریاچه درست شده و تصاویر منحصر بفردی را خلق می کند.

هدف از این پژوهش تاثیر وسعت سطح دریاچه بر اقلیم محلی سیستان بویژه در زمان وزش بادهای 120 روزه است. این دریاچه در شمال پارک جنگلی چیتگر قرار دارد و دارای 120 هکتار مجموعه تفریحی و تجاری است که مربوط به پهنه خشکی میشود. پهنه B (سروستان) شهرک چیتگر متعلق به بنیاد تعاون ارتش میباشد که به واسطه معماری بی نظیر پروانه ای شکل خود در منطقه 22 بسیار شهرت دارد.

هویت و بافت هر منطقه بخش مهمی از پیشرفت و ماندگاری آن محسوب میشود. شکل بستر : از 2 چاله تشکیل شده و دنباله رشته کوه قفقاز ، آن را به 2 بخش تقسیم کرده است . شهرک چیتگر منطقه 22 تهران علاوه بر بخش های گردشگری و تفریحی شامل مراکز آموزشی و فرهنگی نیز است و به نوعی دارای فضای پیشرفت خاصی است. افزایش ساخت و ساز در منطقه 22 سبب شده است که یک سرمایه گذاری مناسب شکل بگیرد. تعداد سدهایی که در سه دهه اخیر روی حوضه آبریز دریاچه ارومیه ساخته شدهاند، ۴۴ سد است.

اگر چه این کشور در دو دهه اخیر آب هیرمند را به روی ایران بسته، اما سیاست سد سازی بر روی این رودخانه را همچنان ادامه داده است تا جایی که همین فروردین امسال سد کمال خان در نزدیکی مرز ایران را به بهره برداری رساند تا جلوی اندک سیلاب های غیر قابل کنترل هیرمند را نیز مهار کند. مشخص است که سرمایه گذاری هایی که با بودجه بیشتری همراه باشند سودآوری بیشتری نیز خواهند داشت.

در تصویر برداری بالا از این پهنه (پهنه B سروستان ساخت ارتش) وضعیت سازه ها مانند پروانه یا بی نهایت است. این منطقه با افزایش رشد شهری در تهران و ایجاد ترافیک سنگین و همینطور کمبود فضای سکونت نیاز به گسترش داشته است. پروژه لبخند 2 در لیست پروژه های لوکس مناسب برای سرمایه گذاری در این منطقه است. 18- اگر در خواب دیدید که در دریاچه حمام میکردید تعبیرش این است که باید قبل از تصمیم گیری خطرات آن را در نظر بگیرید.

طبق الگوی کشیدگی شرقی و غربی این مجموعه دارای حداکثر نور بوده و دید و منظر شمال را که پارک هزار و یک شهر میباشد را شامل میشود. جنگل چیتگر و شهربازی هزار و یک شهر از موارد قابل اهمیت برای سرمایه گذاری در شهرک چیتگر محسوب میشود. شهربازی هزار و یک شهر در این منطقه رویکرد خوبی دارد. نوع خرید و فروش پروژه ها در منطقه 22 به واسطه پروژه های تعاونی ساز به شکل واریزی و امتیاز در نظر گرفته میشود.

فقط در نظر داشته باشید از ایران خیلی دور است. البته این دست اظهار نظرات که با قاطعیت هرگونه مشکل محیط زیستی را رد میکند در خاطره جمعی بسیاری از ایرانیان یادآور دفاع سرسختانه از پروژههای دیگر مانند سدسازی است وقتی در حین ساخت و یا باگذشت زمان خطرات این دست از پروژهها آشکار میشود. دریای گرگان یا دریای ورکانه یکی از دو نام این دریاچهٔ بزرگ در عهد هخامنشیان و همچنین اشکانیان است که در واقع یک ساتراپی (شهربانی یا در واقع استانداری امروزین) بودهاست. در اکثر اتاق خواب ها مستر وجود دارد و تراس های بزرگ برای هر واحد نیز فراهم شده است.

این رود، پس از گذشتن از شهر کابل، قسمتهای وسیعی از شرق افغانستان را آبیاری میکند و دارای شعبات زیادی است که میتوان از رودخانههای لوگر، سرخرود و کنر نام برد. شهرک چیتگر که میگوییم، اولین چیزی که در ذهن زنده میشود، دریاچه چیتگر است! طبقه آپارتمان ها دومین پارامتر اعلام قیمت برای سازه های مربوط به شهرک چیتگر است به طوری که برخی از طبقات به واسطه موقعیت اجرایی که دارند، گرانتر هستند. در آن زمان، شوروی سابق مسیر دو رودخانه مهم که به این دریاچه آبرسانی میکردند را برای استفاده از آنها در امور کشاورزی تغییر دادند. سپس در خوزستان به کرخه تغییر نام داده و به خلیجفارس میریزد.

سیوند نام روستایی بزرگ و خوشآب و هوا در مسیر راه شیراز به اصفهان، در میانه راه تخت جمشید به پاسارگاد در شهرستان مرودشت، میباشد. این منطقه از یک طرف به باغ گیاه شناسی متصل است و از سمت دیگر بازار بزرگ ایران را در بر میگیرد. فقط 40 درصد از این حوضه آبریز بزرگ در ایران قرار دارد و مابقی آن در افغانستان واقع شده است. چرا که ماهیهای رود ارس 10 گونه است که 6 گونه از این ماهیها نسبت به ماهیهای دیگر بزرگتر است و از مقاومت بیشتری در حین صید برخوردارند به همین دلیل صید این گونهها در بین علاقمندان صیادی و ورزشکاران از اهمیت بسیار بالا و ارزشمندی برخوردار است.

هر قسمت از دریاچه بایکال در فصل زمستان زیباییهای خاص خودش را دارد و در میان جزایر دریاچه با غارهای یخی زیبایشان و برآمدگی های یخی روی دریاچه، جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که هرکدامشان از دیگری جذابتر هستند و در هر دقیقه باعث حیرت بیشتر گردشگران میشوند. نامیده میشود. در افغانستان، با نام آبْپیانْج مرز شمالی کشور افغانستان و مرز جنوبی کشور تاجیکستان را تشکیل میدهد و پس از گذشتن از شهر پیانج، در جنوب تاجیکستان، با نام جیحون به سوی مغرب ادامه مییابد.

اما اواسط آبان ماه سال جاری بود که شهردار شهرداری جدیدالتاسیس پرند اعلام کرد، احداث و ساخت دریاچه مصنوعی در دستور کار شهرداری پرند قرار گرفته و در زميني به مساحت 20 هكتار در ضلع جنوبي شهر پرند ساخته خواهد شد. وقتی شما به یک شهری از دور نگاه می کنید اولین چیزی که می بینید آن گنبد و مناره است در حالی که در همان شهر بازار و پل و کاروانسرا هم هست، ولی مسجد حاکم است.

حمام کردشت نیز که در وسط باغ بزرگی بنا شده یکی دیگر از جاذبههای گردشگری در شهر جلفا به شمار میآید. مشخص است که سرمایه گذاری برای این منطقه بک راندمان ارزشمند را شامل میشود. منطقه 22 در بخش شمال غرب تهران وارد شده است و توسعه شهری بر اساس الگوهای نوین شهرسازی در این بخش دنبال میشود. در این مرحله، بیشتر پروسه گوارشی کامل شده است. زمارخس ، سفیر امپراتور روم در دربار ترکان که در 568م هنگام پادشاهی خسرو اول انوشیروان نزد خان ترک رفته بود، ضمن بازگشت از اردوگاه ترکان به سرزمین خوارزم از «دریاچه یا مرداب وسیع» یاد کرده است که گمان میرود اشاره به دریاچۀ آرال باشد (بارتولد، III/37-38).

دیدگاهتان را بنویسید