فواید انگور سیاه – پارسی طب

دم کرده گل ها و شکوفه آن در موارد آشفتگی و دل به هم خوردگی مفید و مسکّن و آرام بخش است و سوء هاضمه را رفع می کند.در طب چینی پرتقال به منظور تحریک دستگاه گوارش و درمان یبوست به کار می رود. پرتقال پر از فیبرهای رژیم غذایی است و تحریک آنزیمهای گوارشی و یبوست را رفع می کند. ارومیه را بسیاری از افراد شهر انگور ایران می شناسند. علاوه بر موارد بالا، مصرف بیش از حد میوه انگور در طی دوران بارداری زنان می تواند حرارت معده این افراد را افزایش دهد.

6.خوردن آب غوره بلوغ دختران را جلو می اندازد و قاعده را باز می کند. یک لیوان معمولی آب پرتقال تازه، تأمین کننده 800 میلی گرم «ویتامین ث» و 400 میلی گرم فولات می باشد. یک پرتقال متوسط به وزن 160 گرم، 25 درصد دریافت توصیه شده روزانه بزرگسالان برای فولات (از جمله ویتامین های گروه B) و بیش از دو برابر نیاز به دریافت «ویتامین ث» را تأمین می کند. از دیرباز پرتقال را برای توانایی آن در مبارزه علیه اسکوروی (کمبود ویتامین ث) و حفظ استحکام لثه ها می شناخته اند.مصرف پرتقال سبب قلیایی نمودن خون شده و اعمال عضلات را تسهیل می کند.

در چنین شرایطی آب پرتقال بسیار مفید است و آب مورد نیاز بدن را نیز تامین می کند. به هنگام مصرف مداوم روزانه میوه و سبزیجات، یک لیوان آب پرتقال به عنوان یک «واحد» میوه محسوب می گردد. هنگام صحبت با طرف مقابلتان ، حالت اندام تان چگونه است؟ هرچه در رابطه باهنر و تاریخ ایتالیا صحبت کنیم ، کم گفتهایم. پرتقال پر از پتاسیم است، ماده معدنی الکترولیتی است که مسئول کمک به عملکرد قلب می باشد هنگامی که سطح پتاسیم خیلی کم شود ریتم غیر طبیعی قلب ( آریتمی ) ایجاد می شود.

پرتقال سرشار از ویتامین C که یک ماده مغذی برای ترمیم پوست بوده و این ویتامین خواص شفابخش دارد و بطور طبیعی و سریع کبودی پوست را درمان می کند. هیپریدین فلاونوئید موجود در پرتقال فشار خون بالا را تنظیم می کند و منیزیم در پرتقال به پایین نگه داشتن فشار خون کمک می کند . «شانیدر» ترکیب دو کلمه«شانی» یعنی گونهای انگور مرغوب ارومیه و «در» به معنای چیدن است. لازم است هفتهای دو بار این کار را انجام دهید.

پرتقال سرشار از ویتامین C است که سلول ها را با خنثی سازی رادیکال های آزاد محافظت می کند رادیکال های آزاد، باعث بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی می شود. پرتقال سرشار از ترکیبات کاروتنوئیدی که به ویتامین A تبدیل می شود و به جلوگیری از استحاله ماکولا کمک می کند مصرف مرکبات عدسی چشم را در برابر آب مروارید محافظت می کند. H اسیدی و خنثی آب انگور به جلوگیری از عفونت های ویروسی نیز کمک می کند. محلول سپس به مدت 10 دقیقه جوشیده شد و بعد در دمای 20 درجه سانتیگراد سرد گردید و هدایت الکتریکی آن (L2) اندازهگیری شد.

برای از بین بردن شکرک شیره انگور باید چند دقیقه آن را هم بزنید تا به حالت اولیه بازگردد و اگر شیره را در جای خنک نگهداری میکنید کافی است آن را در مقابل حرارت غیرمستقیم آفتاب بگذارید تا شکرک آن برطرف شود. ایتالیایی ها در قرن ۱۱ میلادی کاشت این میوه را که تلخ هم بود ، در اروپا رواج دادند . هم اکنون به طور وسیعی در سراسر دنیا پرورش داده می شود و مشهورترین مرکبات است.درختان یا درختچه های همیشه سبزی که مرکبات بر روی آنها رشد می کنند، می توانند به 10 متر یا بیشتر هم برسند.

هنگام مصرف این سبزی سالم، فراموش نکنید آن را بپزید؛ زیرا اسفناج، حاوی اسید اکسالیک است که با جذب آهن تداخل دارد. پرتقال به طور کلی ضد اسپاسم و آرام بخش است.اسانس پرتقال اثر ضد عفونی کننده دارد و از پوست آن گرفته می شود، اما چون خیلی زود فاسد می شود، همیشه باید تازه مصرف شود و اگر نگهداری شود برای مدت کم، در جای تاریک و خنک باید گذاشته شود.در هند معتقدند که میوه پرتقال خون را تصفیه می کند و تشنگی را فرو می نشاند و اشتها می آورد. اگر انگور از ساقه جدا شود به این معنی است که آن ها مدتی طولانی انبار شده اند و نباید خورده شوند.

در اسفند ماه 1371 نركهاي حاصله به خزانه انتظار انتقال يافت ج در مهر و آبانماه 1372 پيوندك ارقام مختلف پرتقال تهيه و پيوند گرديد. از پايههاي مورد استفاده در آزمايش پايه لايم از نظر رشد داراي رشد سريع و قدرت پيوندپذيري خوب بود پايه نارنج از نظر رشد در سال اول بسيار بطئي و در سال دوم نسبتا خوب و قدرت پيوند بسيار زياد بود، پايه ترويرسيترنج از نر رشد اولي بسئي و ر سال دوم هم رشد متوسط از نظر پيوندپذيري متوسط و رشد پيوندك بروي آن ضعيف ، در مجموع دو پايه ترويرسيترنج و سيتروملو با توجه به خاك و آب و هواي منطقه از نظر رشد ضعيف ميباشد وزارت كشاورزي، مؤسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر مؤسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذردولتي خاصيت كيفي / رقم (گياه) / پرتقال / استان فارس / پايه (گياه) / خاصيت كمي Qualitative property / Cultivar / Orange / Fars province / Stock / Quantitative property قزلباش ، ذبيحالله / ابراهيمي / دبيري / صفائيان / الماسي مؤسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر .

نوشیدن آب کافی همیشه برای شما مفید است اما برای برخی کمی سخت بهنظر میرسد. این بیماری موجب مرگ درختان مرکبات نشده اما باعث ضعف و زوال آن خواهد شد . بررسي ها نشان داده است که استفاده از خاک رس طبيعي که در توليد سنتي شيره انگور بکار گرفته مي شود موجب ورود مقادير قابل توجهي از امـلاح به محصول نهايي مي گردد كه در دراز مدت مي تواند براي مصرف كننده مضر باشد. پرتقال Orange نام علمی Citrus sinensis گياه شناسي پرتقال درخت كوچكي است داراي برگهاي سبز و گلهاي سفيد پوست پرتقال نارنجي رنگ ، كمي ناصاف و يموه آن بسته بانواع مختلف شيرين و ترش ، زرد رنگ و يا قرمز مي باشد .پرتقال يكي از قديمي ترين ميوه هايي است كه بشر از آن استفاده مي كرده است و در حدود 500 سال قبل از ميلاد مسيح كنفوسيوس از آن نام برده است.در حال حاضر بيشتر از 200 نوع پرتقال در آمريكا كشت مي شود و آمريكا نصف كل محصول پرتقال دنيا را توليد مي كند .

كشكهاي ديگر را قبل از اضافه كردن به آش چند دقيقه بجوشانيد. پرتقال به رنگ نارنجی و برای انسان از زمان های قدیم مزایای پزشکی بسیاری داشته و حاوی ویتامین C، ویتامین CA، B1 و B2 است پرتقال برای اولین بار در جنوب شرقی آسیا، شمال هند و جنوب چین افزایش یافته است و اولین بار در چین در حدود 2500 سال قبل از میلاد کشت می شد. مواد آلی قبل از گلدهی این دوره در اواسط ماه مه سقوط می کند. بذور پايههاي مختلف در اسفند ماه 1370 در خزانه بذري كشت گرديد. به گزارش منیبان؛ اگر قرار است در یک ماه آینده به خانه بخت بروید احتمالا اکنون مجبورید کارهای زیادی انجام دهید؛ از لیست تهیه مهمانها گرفته تا تهیه غذا و لباس همه و همه ممکن است استرس زیادی به شما وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید