مهم ترین بخش گاوآهن خیش آن می باشد

وقتی گاوآهن وارد خاک میشود، موارد زیادی به وقوع میپیوندد. علاوه بر موارد فوق درکشور ما تولید 1 لیتر شیر با علوفه گرانتر از تولید 1 لیتر شیر با کنسانتره می باشد زیرا کیفیت علوفه تولیدی درکشور ما بطور کلی پایین است. 4-لاکتوز : لاکتوز کربوهیدرات شاخص شیر است که در اکثر موارد به عنوان تنها کربوهیدرات شیر در نظر گرفته می شود . دراین مر حله مصرف خوراک با میزان تولید شیر هماهنگ نیست به طوری که دام شیر زیادی تولید می نماید و اشتهای کمی برای مصرف خوراک دارد ، از اینرو دام برای تامین انرژی مورد نیاز بدن و تولید شیر اقدام به مصرف چربی های بدن نموده : درنتیجه دام مقداری از وزن بدن خود ( 10 تا12 درصد) را از دست داده و لاغر می شود؛ مثلاً یک گاو 300 کیلویی حدود 30 کیلو کاهش وزن خواهدداشت.

بازار گوسفند واسطه گری نمی کند بلکه تمامی مراحل پرورش و نگهداری را خود انجام می دهد . تغذیه با ذرت سیلو شده باید پس از شیردوشی انجام شود تا بوی مواد سیلو شده وارد شیر نشود همچنین از تغذیه ذرت سیلو شده درگوساله های زیر 6 ماه خودداری گردد. در زمان قدیم بعد از انجام مراسم مذهبی گروهی در مقام دولتی ها و محلی ها به مکانی به نام خانه شهر (Home of the town) در زمان حدود 90 دقیقه باز می گشتند تا گاو هایی را که آماده رها شدن و حمله کردن هستن را رها کنند. خندانی، مخترع صنعت دامداری گفت: با توجه به اینکه یکی از معضلات بزرگ در صنعت گاو شیری مشکل شستشوی سطل گوساله و بهداشت تغذیه دام است، دستگاه سطل شویی طراحی کرده ایم که ۶۰ سطل گوساله را همزمان میشوید.

در حال حاضر، حدود یک میلیون و 600 هزار واحد دامداری زیر نظر اتحادیه ی دامداران ایران مشغول به فعالیت هستند که وظیفه تأمین گوشت و شیر کشور را به عهده دارند. آب در شیر به عنوان محیطی است که سایر ترکیبات شیر (مواد جامد) در آن به صورت محلول و یا سوسپانسیون پراکنده می باشد مقدار کمی از آب نیز به صورت هیدراته شده با لاکتوز و نمک ها و یا باند شده با پروتئین های شیر می باشد . 1-رنگ رنگ شیر معمولا سفید کدر یا به اصطلاح سفید چینی است که ناشی از انعکاس نور توسط گلبول های چربی وذرات کلوئیدی کازئینات کلسیم و فسفات کلسیم می باشد وقتی که چربی شیر زیاد و به خصوص چربی حاوی مقدار زیادی کاروتن باشد ، رنگ شیر متمایل به زرد گشته ودر مقابل ، شیر کم چربی یا شیری که به آن آب اضافه شده باشد ، به طور خفیفی آبی رنگ به نظر می رسد .

فراوان مصرف می نماید و درزمستان یکی از بهترین خوراک ها برای گاوهای شیری ، پرواری و گوسفندان می باشد.میزانانرژی ذرت سیلو شده بالا و پروتئین آن کم می باشد از اینرو مصرف آن همراه با یک منبع پروتئینی (یونجه) بسیار مناسب است .زمان مناسب برداشت ذرت جهت فرایند سیلو زمانی است که دانه ها حالت خمیری داشته به طوری که با فشار ناخن شیرابه سفید رنگ غلیظی از دانه ذرت خارج شود. رنگ گاو سرابی: این گاوها به رنگ های مختلفی همچون زرد روشن تا قهوهای سوخته دیده می شوند که دور چشمی سفید تا قهوه ای دارند.

بخش اصلی پروتئین های سرمی به ترتیب غلظت موجود در شیر گاو عبارتند از بتا-لاکتوگلوبولین ها آلفا – لاکتا البومین ها ، ایمونوگلوبولین ها و سرم آلبومین که در PH:4/6 به صورت محلول در شیر باقی می مانند. آلبومین نیز به عنوان شاخصی از وضعیت مواد مغذی و انرژی جیره قابل استفاده است. 6-سایر ترکیبات شیر: علاوه بر ترکیبات پنج گانه فوق که قسمت عمده شیر را به خود اختصاص داده و ترکیبات اصلی شیر هستند شیر حاوی ترکیبات دیگری نیز می باشدکه اگر چه مقدارشان کم می باشد ولی بعضا از اهمیت زیادی برخوردار هستند از جمله این مواد می توان به ویتامین ها و آنزیم ها اشاره کرد، همچنین وجود ترکیبات ازته غیر پروتئینی و بعضی از گازها در شیر در شیر قابل ذکر است .

به یاد داشته باشید هر فردی نمی تواند و الزامی ندارد که در این رویداد با دویدن حضور داشته باشد. احساس درد در گاوها کمتر از انسان است، درد درگاو بصورت ظاهری خیلی نمایان نیست، اما با توجه به علائم بالینی مثل لنگش، دندان قروچه و … شير بهترين غذاي طبيعي و يكي از مهمترين توليدات حيواني براي مصرف انسان مي باشد. اين ماده پر ارزش به دليل داشتن دو جزء اصلي خود يعني پروتئين و كلسيم در تغذيه انسان جايگاه ارزشمندي دارد.

⭕️گاو های نر هم نسبت به گاو های ماده برای انگل های داخلی مستعد تر هستند. علاوه بر اين دو، ماده شير در تأمين نيازهاي پروتئيني افراد نيز نقش بسزايي دارد. يك ليتر شير در روز تمام نيازهاي پروتئيني اطفال زير 6 سال و بيش از 60 درصد نيازهاي پروتئيني كودكان در حال رشد ( از 6 تا 14 سال) را تأمين مي كند.همچنين براي افراد 14 تا 20 سال تقريباً نيمي از نيازهاي پروتئيني روزانه تأمين مي شود. مصرف يك ليتر شير با داشتن در حدود 15/1 گرم كلسيم، نياز كلسيمي افراد در سنين مختلف را تا حدود زيادي برطرف مي كند.

در سالن شیر دوشی در روزهای گرم سال پنکه های موجود روشن می مانند تا عمل خنک کردن گاوها به خوبی صورت بپذیرد. همچنین از سبوس گندم و سبوس برنج نیز درمخلوط کنسانتره استفاده می شود اما باید توجه داشت که ارزش غذایی انواع سبوس بسیار کمتر از کنسانتره بوده و دامداران نباید سبوس را جایگزین کنسانتره نمایند به طور متوسط به ازای هر 5/2 لیتر شیر تولیدی 1 کیلو گرم کنسانتره جهت تغذیه دام در نظر گرفته می شو د ( بدون درنظر گرفتن کنسانتره مورد نیاز جهت نگهداری ، رشد گوساله و افزایش وزن روزانه گاو شیری). هدف اصلی از پرورش مرغ ابریشمی کوپال، استفاده از آن در مصارف زینتی است ولی به این نکته نیز باید توجه داشت که مرغ ابریشمی بانتام جزو نژادهای زینتی است و مرغ ابریشمی استاندارد در گوشت دهی و تخمگذاری نیز عملکرد خوبی دارد و نادیده گرفتن این ویژگیها عادلانه نیست.

در ایران به دلیل عدم اطلاعات کافی کاربران تراکتور در تنظیمات گاوآهن یک¬طرفه، عدم تناسب فرم خیش¬های مورد استفاده در کشور با نوع بافت خاک، عدم رعایت الگوی اجرای شخم باز و بسته در دو سال متوالی و سهولت اجرای شخم باز از طرف رانندگان تراکتور باعث شده است تا تسطیح زمین به هم بخورد، به علاوه مناطق ابتدا و انتهای مزارع بیش از حد فشرده شوند که سبب کاهش بازده آبیاری و کاهش بازده محصول و مصرف بیشتر انرژی می¬گردد. به طوری که با افزایش میزان کلسیم و فسفر در جیره غذایی، سطح قابل تحمل ویتامین D توسط دام کاهش می یابد.

ابتدا یک گلدان آگاو ریشه دار در حال رشد را انتخاب کرده و سپس گیاه را از گلدان خارج کرده و سپس اقدام به ریشه شویی گیاه میکنیم تا تمام خاک از ریشهها خارج شود سپس گیاه را به مدت یک روز در محیط سایه قرار داده تا سطح گیاه و ریشهها خشک شوند و انتقال بیماری در هنگام برش به حداقل برسد. پرازیت هم خارجی گاو کنه ها؛شبش وگرگ میباشد .در خالیک شبش،گرگ ومایت از گاو نطر به بز وگوسفند مختلف میباشد.علایم کلینیکی ،تداوی و ستراتیژی جلوگیری آنها مشابه میباشد .معلومات بیشتر راجع به اداره وکنترول پرازیت های خارجی در مجموعه برنامه صحت در ورق معلومات بنام “کنه ها وشبش ها”ودر تحت عنوان “گرگ” ذکر شده است.

یک برنامه کرم زدایی موفق همراه با مدیریت خوب کلی گله، افزایش تولید شیر در گاوها را منجر می شود، و به موجب آن سبب وزن از شیر گیری گوساله می شود. در پاسخ به تزریقGnRH (در برنامه های تلقیح زمان بندی شده) منجر به کاهش نرخگیرایی می شوند. غلظت کم پروژسترون در طول چرخه فحلیو پس از تلقیح مصنوعی ممکن است منجر به ایجاد فولیکول های دایمی در گاو شود. به این منظور، در 15 گله صنعتی تحت رکورد مرکز اصلاح نژاد پرسشنامه هایی که در برگیرنده سوالات تولیدمثلی مانند ترکیب گله، وضعیت آبستنی گله دوشا و مولد، روزهای باز، تعداد تلقیح منجر به آبستنی در گاو و تلیسه، درصد حذف گاو بودند بوسیله کارشناس تکمیل و ثبت شدند.

کازئین که پروتئین اصلی شیر است حدود 80 درصد کل پروتئین های شیر را تشکیل می دهد و 20 درصد باقیمانده به پروتئین های آب پنیر که اصطلاحا پروتئین های سرم شیر نامیده می شوند، اختصاص دارد . عوامل مؤثر برترکیب شیر گاو عواملی مانند نژاد ، فواصل شیردوشی ، دوره شیردهی ، فصل، تغذیه ، بیماری ، شرائط آب و هوائی ،آبستنی بر ترکیبات شیر تاثیر مهمی دارند . ⭕️گاو ها مخصوصاً شیری ها در ابتدای شیردهی اغلب به دلایل استرس شیردهی دارای موازنه انرژی منفی هستند. ⛔️این کار در گاوهای بالغ نزدیک زایمان به دلایل ایمنی منع شده است.

در گذشته نژادهای با تولید شیر بالا اما چربی کم بیشتر مورد پسند بود. این ترکیب خاص تری گلیسیرید ها باعث شده است که محصولات چرب شیر از طعم ملایم ، بافت نرم ومرغوبیت بالایی بر خوردار شوند. بنابراین با توجه به اشتهای کم گاو شیری دراین مرحله، دام باید با کنسانتره و علوفه ای با کیفیت بالا تغذیه شود زیرا زمانی که کیفیت خوراک مصرفی دام بالا باشد دام اشتهای بیشتری جهت مصرف خوراک دارد لذا از تغذیه گاو شیری با مواد غذایی کم ارزش مانند کاه خودداری شود .لازم به یاد آوری است برای داشتن یک گوساله درهر سال گاو شیری باید حداکثر 65 تا70 روز پس از زایش آبستن شده باشد .

اثرات تحت بالینی اهمیت بیشتری برای تولید کننده دارند. 2-چربی : چربی در مقایسه با سایر ترکیبات شیر تغییر بیشتری می نماید و مقدار متوسط آن 7/3-5/3 درصد می باشد.98 تا 99 درصد شیر را تری گلیسیریدها تشکیل می دهند که دارای ترکیب ویژه ای می باشند . بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداریهای صنعتی کشور در پاییز ١٤٠٠ نشان می­دهد که عدد شاخص در اکثر استان­ها نسبت به فصل قبل با افزایش روبه­ رو بوده است. در اروپا به گاو هایی که اجداد اروپایی دارند فریزین و به گاو هایی که اجداد انها از امریکای شمالی است هلشتاین می گویند.هلشتاین بزرگترین و پر تعداد ترین نژاد شیری دنیا می باشد.گاو های هلشتاین به بیشترین تولید کننده شیر با کمترین درصد چربی شهرت یافته اند.

بهترین نژاد گوسفندی میتواند برای هر شخصی بنا به خواسته و نیازی که دارد، نژاد متفاوتی باشد. گلچین بهترین و زیباترین از آهنگهای اسپانیایی جدید و قدیمی با بهترین کیفیت به همراه پخش آنلاین شاد و غمگین ویژه رقص و ماشین را در دنیای آهنگ جدید سایت پرطرفدار سانگ دانلودر دانلود نمایید… گاواهن دوطرفه تراکتور دوچرخ ایتالیایی را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت می توانید از سایت فروشگاهی آکاتولز خریداری نمایید. یک روش آن این است که به صورت، پیاده ماتادور باید در مقابل گاو مسابقه بدهد و روش دیگر این است که ماتادور بر روی اسب باید به مقابله با گاو بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید