همه چیز درباره شیراز – کجارو

کوهها شیراز را از هر چهار طرف در میان گرفتهاند. همچنین روستاهای موجود در گوشه و کنار این استان پهناور و تماشایی نیز هر کدام جذابیتهای منحصر به فردی دارند و مقصد جالب توجهی برای گردشگری به شمار میروند. نکته جالب توجه اینجا است که فرودگاه بین المللی از مرکز شهر شیراز فاصله ی بسیار طولانی ندارد. اگر میخواهید طولانی بودن مسیر در سفر زمینی شما را آزار ندهد و از سفر جادهای نهایت لذت را ببرید، توقف در این شهرها و لذت از زیباییهای مسیر، پیشنهاد بسیار خوبی است. پ.ن اول: گروه کارخانجات کویر یزد در امر تولید فرش مبادرت دارند و زیباترین و نفیسترین شهرها را عرضه میکنند.

مردم شهر یزد نخلی از جنس چوب و به قدمت شاید چند قرن دارند که هر سال، زمانی که موسم محرم و عزاداری حسینی فرا میرسد همه در کنار هم در میدانی به نام نخل گرد میآیند و نخل را بر دوش خود حمل میکنند و به راهپیمایی و عزاداری باشکوه حسینی میپردازند. کوروش دوم، دیداری با فرمانده اسپارتان مشهور به لیساندر داشت که این فرمانده چنین روایت می کند: زمانی که کوروش جنگی را آغاز نمی کرد، وقت خود را در باغ می گذراند تا به گل ها و درختان رسیدگی کند.

همزمان با روز جوان مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری جهانشهر یزد در ساختمان جدید با حضورمسئولان ارشد مدیریت شهری و اصحاب رسانه آغاز بکار کرد. خط اول قطار شهری از ایستگاه فرودگاه شهید دستغیب (فرودگاه) و احسان آغاز می شود. یکی از معتبرترین این روایات نقل میکند که این شهر توسط عبدالملک مروان در سده اول هجری بنیانگذاری شده است. سه خط اول با اتمام، دارای 32 ایستگاه زیر زمین، شش قسمت فوقانی و یک ایستگاه ویژه متصل به ایستگاه راه آهن خواهد بود. همچنین یک مرکز برای فناوری اطلاعات، ارتباطات، صنایع الکترونیکی و حمل و نقل نیز محسوب می شود.

بازار صنایع دستی و پوشاک، سوغاتی، حمام های قدیمی، برج و بارو و ساختمان های قدیمی، عمارت ها و باغ ها از جمله اماکن نزدیک به هتل هستند. این باغ موزه تمام اشیاء مورد استفاده در نبردها را از زمان های قدیم تا به امروز، از جمله سلاح های سرد مانند شمشیر پادشاهان و اسلحه گرم مانند اسلحه و توپخانه سنگین را نگهداری می کند. پ.ن دوم: برخی از افراد که گاه ممکن است از اهالی ادب پارسی و تاریخ و علوم انسانی باشند یا گاه ممکن است از جمله افراد خوشذوق و کنجکاو باشند و در هر صورت به درک ایران باستان علاقۀ قابل توجهی داشته باشند.

تخت های اتاق ها با گلیم پوشیده شده اند و چیدمان اتاق به سبک قشقایی است که همین امر باعث میشود اصالت و تاریخ شیراز به خوبی نمایان باشد. باغ دلگشا قدمتی بیش از 6000 سال دارد که عضو جدایی ناپذیر از فرهنگ و تاریخ ایران و شیراز است. شیراز آب و هوایی معتدل و تاحدودی مرطوب دارد و همین اعتدال هوا باعث شده است که شیراز چه در فصل زمستان و چه در فصل تابستان، دمایی مناسب داشته باشد. فصل بهار: از آنجایی که شهر یزد از اسفند ماه وارد فصل گرما میشود در فصل بهار در شهر یزد با هوایی گرم مواجه خواهید بود اما گرمایی دلپذیر و هوایی معتدل که نه تنها آزاردهنده نخواهد بود بلکه لذتبخش و باصفا است.

پولادکاف پیست اسکی شیراز است که در سال 1381 افتتاح شده و یکی از بهترین مکان های تفریحی در شیراز به شمار می رود. آبشار مارگون به دلیل قرار گرفتن در دره ای با شیب بالا، فضای کمی برای نشستن دارد و همین مسئله سبب می شود تا در فصل های پر مخاطب، نشستن در کنار آبشار با مشکلاتی مواجه شود. بنابراین شهر یزد را میتوان به عنوان نمادی از دوستی و برادری ادیان و مذاهب مختلف با هم در کنار هم دانست. البته در سایر شهرها نیز همجواری ادیان مختلف به چشم میخورد.

حافظ شیرازی در سال 1388 میلادی چشم از جهان فرو بست و در مقبره فعلی خود (حافظیه) آرمید. شیراز به داشتن حافظ شاعر جهانی، افتخار می کند. این هتل برای جلوگیری از سر و صدا، فرسودگی هتل و جلب رضایت مسافران ایرانی، از پذیرش گردشگران کشورهای عربی امتناع می کند و این بزرگ ترین و دوست داشتنی ترین نکته مثبت این هتل شیراز است. امروزه دانشگاه شیراز، بزرگ ترین دانشگاه استان و یکی از بهترین مراکز دانشگاهی ایران به شمار می رود که در علوم پزشکی و تشخیص طب نه تنها در ایران، بلکه در کشورهای مختلف نیز دارای اهمیت است.

یزد از شهرهای قدیمی ایران و از بهترین نمونه های شهرهای کویر به شمار می رود. در تمامی شهر های ایران هتل های خوب و بد وجود دارد، اما سعی کرده ایم در این مطلب بهترین هتل های شیراز را برای شما شرح دهیم. بالا کفت از محله های جنوبی شیراز است که قدیمی بوده و بیشتر باغ ها و تاکستان ها در این محله قرار گرفته اند. حافظ، دیگر شاعر و عارف مشهور شیرازی است که نام اصلی آن شمس الدین محمد می باشد.

این محله در زبان عربی به ابیورد مشهور گشته و عامیانه ترین نام برای مردمان شیرازی است. بازار وکیل و سرای مشیر از مقاصد عالی برای خرید انواع سوغات هستند. البته شهر یزد در فهرست انواع و اقسام آشهای محلی و سنتی نیز گوی سبقت را از سایر شهرها ربوده است به همین دلیل میزبون فهرستی مجزا، مخصوص آشهای سنتی در شهر یزد ترتیب داده است. مگر میشود انواع و اقسام خوراکیها و شیرینیهای دلبرانه و خوشمزه و پرآوازۀ این شهر را نادیده گرفت و دست خالی از سفر بازگشت!

از پیشینه باستان شناسی شیراز چندان اطلاعی در دست نیست؛ اما گفته می شود این شهر بعد از تخریب شهر کهن اصطخر در نزدیکی مرودشت امروزی ساخته شده است. در این قسمت می خواهیم شما را با محله های شیراز آشنا کنیم تا در این شهر دچار مشکل نشوید. هرچند صنعت گردشگری و رزرو هتل های شیراز و فروش بلیط هواپیمای شیراز نیز نقش پر رنگی در اقتصاد این شهر دارد، اما صنایعی مانند تولید سیمان، شکر، کود، محصولات نساجی، محصولات چوبی، فلزکاری و فرش نقش بزرگی را برای اقتصاد شیراز ایفاء می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید