گاومیش گلی؛ لذت شنا در چشمه آب گرم

حتی المقدور دامداری در سمتی نباشد که باد فضولات گاوداری را به خانه های روستایی و شهرک ها انتقال دهد . حتما از سازنده مکمل های دام بخواهید میزان دقیق کلسیم در هر کیلو گرم مکمل را با درنظر گرفتن مقدار کربنات کلسیم پرکننده ( کریر ) به شما اعلام کند تا متخصص تغذیه دام دامداری بتواند بالانس خوبی از کلسیم را در جیره ایجاد کند. از سایر دامداری های بازدید کنید و از مزایای دانش ارزشمند سایرین استفاده کنید. به گاوهایی از این نژاد که در آمریکا برای تولید شیر اختصاصی شدهاند، «هلشتاین» میگویند و برای گاوهای اصیل اروپایی که دو منظوره هستند، واژه «فریزن» استفاده میشود.

گاوهای چاق پس از زایمان خوراک دام کمتری مصرف خواهند کرد که راه را برای بروز بیماری کبد چرب آنها هموار میکند. هزاران نفر در این جشنواره با لباس سفید و قرمز و با در دست داشتن شامپاین ها و دستمال های قرمز و تکان دادن آنها در هوا منتظر شروع جشن هستند. گاو هرفورد در طیف رنگی (قرمز) تا (صورتی – سفید) میباشد. این نوع نژاد معمولا در دو رنگ (سیاه و سفید) – (قرمز و سفید) دیده می شود. گاو برانگوس حاصل تلاقی دو نژاد براهمن و آنگوس می باشد. اسیداستیک توسط فرآیند تخمیر باکتریها بخصوص باکتریهای سلولایتیک بر روی علوفهها حاصل میگردد.

پس از توضیحات علمی و هنری ضیاءپور در باب کوبیسم، از وی بابت توقیف مجلهی خروس جنگی عذرخواهی میگردد و به ایشان گفته میشود: «ما فکر کردیم کوبیسم یعنی کمونیسم! مقدار مناسب کروم برای گاوهای شیری روزانه ۱۲ الی ۱۳ گرم به ازای هر راس در روز است. این بخش برای امکان گردش گاوها در نظر گرفته شده است. شما می توانید تنها به بخش رزرو آنلاین مراجع کرده و سفارش خود را پیش از مراسمات بدون کوچک ترین نگرانی ثبت کنید . نتایج مطالعات و تجربیات متعددی مفید بودن این سیستم را در افزایش توان تولید شیر گاوها، افزایش مصرف ماده خشک، کاهش ابتلا به بیماری های متابولیکی، کاهش اتلاف خوراک، کنترل دقیق تر ترکیبات جیره وغیره را تایید کرده اند و از این رو استفاده از این سیستم در فارم های مدرن گسترش یافته و نتایج رضایت بخش و ارزنده ای در افزایش تولید شیر، مقدار پروتئین و چربی شیر بدست آمده است.

این مقدار در مکملی که یک درصد کنسانتره استفاده می شود معادل ۸۵ گرم می باشد. درصد چربی ۴٫۱ و مقدار شیر تولیدی ۵۹۳۹ کیلو از دیگر مشخصات این نوع نژاد میباشد. دان خوشه در این مطلب به برسی انواع گاو و دیگر ویژگی آن ها از جمله وزن ، درصد چربی شیر و مقدار تولید شیر می پردازد. درصد چربی شیر آن ۴٫۶۷ و مقدار شیر تولیدی آن ۵۶۸۵ کیلو میباشد. البته این نژاد گاو مقاومت بالایی در برابر سرما دارد از این رو در ایران نزدیک 98 درصد از گاوداری ها نژاد گاو هلشتاین را پرورش میدهند. هرچند قیمت مکمل گاو شیری را افزایش می دهد اما ارزشش را دارد.

روش حسابداری ادوراری برا شناسایی گله شیری به عنوان دارایی سرمایه این روش با اصول پذیرفته شده حسابداری و کتاب راهنمای انجمن حسابداران خبره کانادا مطابقت دارد. این گاو های وحشی در نقش راهنمای گاو هایی هستند که در مسیر دویده اند و به این رینگ آمده اند. که منجر به هدر رفت مواد مغذی و عدم تامین آنها به میزان کافی برای حیوان می شود. بالای سر آنها تاج به صورت برجسته نیست.

همانطور که میدانید برخی افراد نیاز به گوشت گوساله دارند که شرایط و قیمت برای آنها نیز متفاوت خواهد بود. همانطور که از نام گاو سویس قهوه ای پیداست ، رنگ پوست آن قهوه ای است و دیر به بلوغ می رسد. همانطور که گفتیم آب گرم گاومیش گلی در شهرستان سرعین قرار دارد. مدت زمانهای مورد نیاز شامل یک ساعت برای آماده سازی و تمیز کردن سالن – 15 دقیقه برای تعویض کردن 100 راس گاو است – مدت زمان روتین برای خوراک دادن آماده کردن پستان و وصل و جدا کردن ماشین ضد عفونی و پس دوشی از سرپستانک ها رکوردگیری و غیره 1-25/1 دقیقه به ازائ هر گاو است و در بیشتر گله ها زمان دوشش بین 5-6 دقیقه برای هر گاو باید باشد.

می توان با اضافه کردن مقداری از پودر گوشت به موادی نظیر غلات که از نظر اسیدهای آمینه ضروری فقیر هستند پروتئین این گونه مواد را تکمیل کرد البته بهتر است جهت جلوگیری از بیماری جنون گاوی مصرف نشود چون که عامل این بیماری موسوم به Perion دمای جوش را تا 48 ساعت نیز تحمل میکند وچه بسا ممکن است که عامل این بیماری در فرایند تولید از بین نرفته باشد. • برای مخلوط کردن جیره نیاز به مخلوط کن است که هزینه بر است. نخست وزیر ـ بنده خوشوقتم از اینکه بالاخره هر یک از آقایان مایل بودند صحبتی بفرمایند کاملا وقت پیدا کردند و نظریات و مطالب خودشان را فرمودند مجموع مطالبی که اظهار شد عبارتست از یک رشته مذاکرات و نظریاتی که در قسمت عمده شاید همه شریک باشند و یک قسمتش هم توام است با اغراقات، یعنی بالاخره وارد یک مطالب خاصی شدهاند بدون این که بقدر کفایت در آن مطالب فرصت مطالعه داشته باشند یا اینکه وقت ایشان اجازه بدهد که در آنجا کاملا تشریح بکنند (صحیح است) بعقیده من مطالب مملکی مهمتر از این است که سطحی اظهار بشود نمیخواهم بگویم که مطالب سطحی گفته شده ولی همینطور باجمال اظهار کردن یک مسائل عمیق و مهمی را که جنبه اجتماعی دارد این با این چند کلمه که در کرسی سخنرانی مجلس مجاز است این نمیشود (صحیح است) مگر اینکه قبلا مطالعات کامل شده باشد و اینجا خلاصه بگویند ولی باید حاوی تمام نکات لازم باشد (صحیح است) انست که بنده اگر چه یک یاداشتهائی کردهام از فرمایشات آقایان و میتوانم اینجا جزء بجزء توضیح بدهم و جواب بدهم؟

جیره های کاملاً مخلوط یک روش خوراک دادن است که درآن تمام ترکیبات یک جیره با هم مخلوط و به مصرف حیوان می رسد. زمانی که حریف با تمام قدرت در حال نزدیک شدن و ضربه زدن است با جاخالی دادن میتوانید برنده بازی باشید. اگر فضایی کمتر را ایجاد کنید، امکان رفتار های غیر اجتماعی مانند نوک زدن و کندن پرها در طیور بیشتر میشود. زيرا برای پرورش و نگهداری گوساله های اينگونه گاوها دامدار مجبور است مخارج بيشتری را متقبل گردد و اين کار مقرون به صرفه نيست. • نیاز به انبار ویژه ای برای عمل مخلوط سازی جیره و نگهداری می باشد.

• برای همه گاوهای یک گله جیره هماهنگ تنظیم نمی شود و گاوها باید سطح بندی شوند. اگر به میزان یک سوم جوش شیرین یعنی حدود۶۰ تا ۷۵ گرم اکسید منیزیم در کنسانتره خوراک دام استفاده می کنید دیگری نیازی به منیزیم در مکمل ندارید و لی اگر از اکسید منیزیم در کنسانتره استفاده نمی کنید بهتر است از مکمل گاو شیری با منیزیم ۲۰ یا ۳۰ استفاده کنید. وی در عین حال معتقد است که دامداران به خصوص گاوداریهای صنعتی و نیمه صنعتی به دلیل شیر تولیدی کمتر این گاو نگهداری آن را دارای صرفه اقتصادی نمی دانند. قدم مؤثری بردارند، میتوانند این مقاله مفید و کاربردی را تا انتها دنبال کنند.

4. بسیاری از مکمل های دام از کربنات کلسیم به عنوان پر کننده استفاده می کنند. علاوه بر آن، با وجود داشتن چنین بال هایی به دلیل وزنی که دارند، نمیتوانند مدت زیادی پرواز کنند. امروز به علت افزایش سطح تولید گاوهای شیری، مدیریت تغذیه و روش های خوراک دادن مهم بوده و نیاز به استفاده از تکنولوژی مناسب وجود دارد. اگر میزان BHBA (4 تا ۱۴ روز پس از زایمان) در بیش از ۱۰ درصد نمونه­های خونی مورد سنجش، بیش از ۱۰ mg/dL (۹۶۰ µM) باشد، احتمال زیادی برای بروز ناهنجاری­ها و بیماری­های پس از زایمان (به­ویژه کتوز بالینی)، و افت راندمان تولیدمثلی و کاهش تولید شیر وجود دارد.

• در این سیستم آنالیز خوراک بخصوص برای درصد ماده خشک و رطوبت بطور مکرر نیاز است . قیمت گوسفند زنده امروز در بازار تهران و کرج می تواند با نرخی که برای دیروز اعلام شده کاملا متفاوت باشد. این نوع نژاد گاو بدون شاخ است ،همچنین سیاه رنگ است و سازگار و مقاوم در برابر شرایط سخت است. خاستگاه این نژاد گوشتی فرانسه است ، این نژاد تحمل بالایی در شرایط سخت و سرما وگرما دارد. ۱- از نظر موقعیت محل، کشتارگاه باید در محلی احداث شود، که از نظر راههای ارتباطی به آسانی بتوان دامهای کشتاری یا نیمچه های گوشتی را به آن محل حمل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید