33 نکته جالب که باید در مورد شیراز بدانید!! – وبلاگ هتل یار

ایستگاه راه آهن شیراز به خطوط راه آهن سراسری متصل است. برای رفتن به این رستوران مسیر خیابان لطفعلی خان زند، بعد از سه راه احمدی، گود عربان را پیش بگیرید. به شما پیشنهاد میکنیم در سفر به شیراز حتماً یک بار هم شده این غذای لذیذ را امتحان کنید. معماران سنتی ایرانی راهکار جالبی برای حفظ گرما داشتهاند و ورودی اصلی حمام را کوچک ساختهاند. حمام وکیل هم مثل بسیاری از آثار تاریخی مشابه دیگر به موزهای با حدود ۳۰مجسمه برای بازدید گردشگران تبدیل شده است. بازار، حمام و مسجد وکیل؛ از آثار شکوهمند و یادگارهای سلسله زندیه در شیراز هستند.

صنایع دستی نیز آثار هنرمندان شیرازی است، مانند قلم زنی روی فلزاتی مانند طلا، نقره و مس است، منبت کاری و حکاکی نیز بر روی چوب انجام می گیرد و به شکل تابلوهای زیبایی در می آید. همانگونه که ذکر شد این شهر به مشاهیر علم و ادب معروف است، همین مسئله باعث شده تا دانشگاه های شیراز بستری مناسب برای تحصیل باشند. همه می دانیم که حرف و سخن درباره جاهای دیدنی شیراز و جاذبه های گردشگری و تاریخی آن بسیار زیاد است و در یک مقاله نمیگنجد. هنگام گفتوگو درباره مشاهیر شیرازی شاید اولین نامهایی که به ذهن برسد حافظ و سعدی باشد.

در خوبی فالوده شیرازی هم جایی برای صحبت نیست. وقتی برای سفرهای داخلی برنامه ریزی می کنید، شهرهای زیادی در ایران مشهور هستند که می توانند مقصدی بی نظیر برای سفر باشند؛ شیراز، شهری پرآوازه در کشورمان است که با زیبایی های بی نظیر خود نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان زبانزد همگان شده است. با توجه به رشد جمعیت در شهر، بسیاری از این باغ ها ممکن است از بین بروند تا جای خود را به پیشرفت و ساختمان های جدید بدهد. فقط باید در این نارنجستان باشید و غرق در آینهکاریها و تصاویر زیبایش شوید که عمق زیباییاش را درک کنید.

اگر میخواهید به دیدن صنایع دستی بروید و روزتان را با گشتوگذار در میان هنر دست مردم استان فارس بگذرانید، به انتهای بازار وکیل رفته و وارد سرای مشیر شوید. اگر به غارنوردی علاقه دارید، مقاله غارهای ایران را بخوانید تا با تعدادی از تماشاییترین غارها در ایران آشنا شوید. حوزه مسئولیتی دفتر فرعی شیراز زیرمجموعه شیراز استان های بوشهر، چهار محال و بختیاری، فارس، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان را پوشش می دهد و میزبان بیش از 83,920 پناهنده است.

اسلام دین نخست شهر است ولی از سده های پیش ارامنه، یهودیان و سایر اقلیتهای مذهبی نیز در شهر زندگی می کرده اند. مشهورترین بنای مذهبی شیراز، بارگاه برادر بزرگتر امام رضا(ع)، احمدبنموسیالکاظم (شاهچراغ)، است. مسافران شیراز بدون رفتن به این سرای ملکوتی شهر را ترک نمیکنند و چند ساعتی را غرق در آرامش این بارگاه میشوند. در یک نگاه سطحی آرامگاه حافظ، یکی از گورستانهای کهن و مشهور شهر شیراز است که علاوه بر بارگاه خود حافظ، مقبرههایی از خاندانهای مهم و قدیمی شهر شیراز در آن وجود دارد.

از دیگر دانشگاه های مهم شیراز می توان به دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه صنعتی و دانشگاه علمی کاربردی شیراز اشاره کرد. علاوه بر دو رستوران خاصی که در ابتدای مطلب برایتان گفتیم و اشاره کردیم که غذای فرنگی هم سرو میکنند، سه رستوران زیر هم به طور اختصاصی به طبخ غذاهای ملت خاصی میپردازند. در شهر شیراز دیدنی هایی وجود دارند که از جاذبه های گردشگری و تاریخی گرفته تا جاذبه های طبیعی و باغ های ایرانی و هرکدامشان با زیبایی های منحصر به فرد خود در میان گردشگران داخلی و خارجی دارای محبوبیت خاصی هستند.

البته بهترین هتل های شیراز به این هتلهای لوکس خلاصه نمیشود و هتلهای میانرده دیگری هم یافت میشوند که مبلغ رزرو اتاق در آنها کمتر است. بیمه درمان تکمیلی یکی از شاخههای پرطرفدار و پر خسارت بیمه ای در صنعت بیمه است و تقریبا همه شرکتهای بیمه این بیمه نامه را به صورت گروهی و انفرادی و خانواده در طرحهای مختلف بیمهای با پوششها و حق بیمه های متفاوت ارائه میکنند.

از این رو قبل از خرید بیمه نامه تکمیلی میتوانید تعهدات مختلف طرحهای بیمه نامههای تکمیلی و میزان حق بیمه هر کدام را بررسی کرده و بیمه نامه مورد نظرتان را خریداری نمایید. بعید است کسی به شیراز برود و در این حرم ساده و آرام و بیآلایش، استخوان سبک نکند. مردمی بودن شهروندان شیرازی و لطف و محبت آن ها سبب شده هر گردشگری در این شهر احساس غربت نکند. در این مجتمع ۱۲طبقه میتوانید همه مایحتاج خود از جمله پوشاک زنانه و مردانه و بچگانه، لوازم لوکس و تزئینی، کیف، کفش، عینک، لوازم بهداشتی و آرایشی، لوازم منزل و غیره را خرید کنید.

یا مگر امکان دارد گردشگران عزیز در بازارهای پرجلا و درخشان و سنتی شهر یزد قدم بزنند و آثار و صنایع دستی باشکوه آن را ببینند و از آن همه آثار دلربا حتی یکی دوتاش را از آن خود نکنند و برای عزیزترین عزیزان خود به یادگار نیاورند! هویج پلو: یکی دیگر از غذاهای سنتی و شیرین شیراز طرفداران زیادی دارد و قطعا شیفته طعم لذت بخش آن خواهید بود. یکی دیگر از بهترین گزینهها برای اقامت در هر سفری انتخاب خانههای بومگردی است که منعکس کننده بافت سنتی شهر هستند.

از خانههای بومگردی شیراز میتوان این نمونهها را نام برد: اقامتگاه بومگردی خانه باغ ایرانی، اقامتگاه بومگردی سووشون و اقامتگاه بومگردی طاها. سنگ تراشه هایی از چهره داریوش اول، خشایار شاه و اردشیر سوم وجود دارد که نشا از جلال و جبروت این سلسله پادشاهی می دهد. همچنین تاکسی هایی وجود دارد که توسّط خانم ها رانندگی می شود و به طور ویژه از مسافران بانو استقبال می نمایند. دروازه قرآن مثل مادری مهربان گوشهای ایستاده است تا با آب و آیینه از مهمانش استقبال کرده یا مسافرش را بدرقه کند. جاده شیراز بوشهر یا جاده شماره ۸۶ به شهرهای دشت ارژن، کازرون و نهایتاً استان بوشهر منتهی میشود.

دیدگاهتان را بنویسید