Tab و البته مرورگر Edge است

در ادامه توضیحات این پالیسی این توضیحات رو هم می توان اضافه کرد بدینصورت که تمامی سیستم عاملها چه ویندوزی و چه غیره ویندوزی در حالت کلی خودشان دارای User Interface یا همان UI هستند، زمانیکه کاربر می خواهد در داخل سیستم عامل ویندوز گیم بازی کند در مرحله اول باید وارد محیط گیم شود که محیط UI گیم ها و ویندوز ها تا حدودی فرق می کند که اگر بعد از اتمام بازی گیم به محیط سیستم عامل ویندوز بر گردیم در برخی از موارد مشاهده خواهیم کرد که محیط UI ویندوز فرق کرده یا اینکه صفحه دسکتاپ ویندوز قاطی کرده ، عین همین اتفاق در بحث UAC زمانی اتفاق می افتد که دسکتاپ ویندوز به صورت Secure Desktop در بیاید که در اینصورت زمانیکه از حالت Secure Desktop خارج شویم در برخی از موارد مشاهده می کنیم که دسکتاپ ویندوز کلاً قاطی می کند، حال برای اینکه دچار چنین مشکلی چه در محیط گیم و چه در بحث UAC نشویم باید تنظیمات این پالیسی را بر روی Disable قرار دهیم تا اینکه اگر سیستم elevation prompt بخواهد دیگر صفحه دسکتاپ Secure Desktop نشود اما اگر تنظیمات بر روی Enable باشد باز هم همین مشکل را خواهیم داشت.

با استفاده از ویژگی Assigned Access یا کیوسک مد می تونید ویندوز رو طوری تنظیم کنید که فقط یک برنامه رو رو اجرا کنه و کاربر به هیچ قسمت دیگه ای نمی تونه دسترسی داشته باشه . مطابق برنامهریزی های صورت گرفته، گزینه حذف اختیاری این مرورگر از تاریخ 15 ژوئن 2022 برای کاربران ویندوز فوقالذکر نیز مهیا خواهد بود. توضیح حالت1) زمانیکه شما با یک یوزره Admin و یا یوزری که عضو گروه administrators هست وارد ویندوز شدیدو می خواهید تنظمیات ویندوزی انجام بدهید که منظور از تنظیمات ویندوزی همان تنظیماتی هست که مخصوص Admin ها هست، مثلاً تنظیمات کارت شبکه و یا ساعت و تاریخ سیستم را تغییر دهید، در این حالت با اینکه یوزره مربوطه دارای اختیارات Admin هست با این همه UAC بر اساس تنظیماتی که از قبل به آن اعمال شده پیغامی را به کاربرمی دهد مبنی بر اینکه آیا اجازه این تغییرات را می دهید یا نه؟

با توجه به آمارهای مربوط به تعداد کاربران اینترنت در ماه مارس، برای اولین بار در تاریخ دنیای فناوری، اندروید با پیشی گرفتن از ویندوز، به محبوبترین سیستمعامل در میان کاربران اینترنت تبدیل شده است. تنظیمات UAC برای تمامی یوزرها معمولی قابل تنظیم نیست و فقط Admin های ویندوزی قادر به انجام این کار هستند آن هم متناسب با سیاست سازمان و یا شرکت. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. چند ماه طول میکشد تا یک نسخه پایدار به سیستمهای ویندوز ۱۱ برسد اما هنگامی که واقعا این ویژگی در ویندوز ۱۱ جا بیفتد؛ بهتر از هر شبیهساز اندروید دیگری روی سیستمعامل مایکروسافت کار خواهد کرد.

UAC Prompt همچنین دارای لینک هایی هست که اشاره می کند به “Show more details ” که این پیغام در ویندوز های 10 نشان داده میشود و پیغام “show details” که در ویندوزهای7 و 8.1 نشان داده می شوند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم تقریبا تمام فروشندگان داخل ایران نسخه های کرک شده ویندوز را به همراه دی وی دی های ارزان قیمت میفروشند! این نرمافزار حتی در زمان بسته شدن هم به دریافت اطلاعات ادامه میدهد و نوتیفیکیشنها را طبق معمول به نمایش میگذارد. تغییرات زیادی وجود دارد که باعث درخواست اختیارات Admin می شوند، بسته به اینکه UAC Prompt در ویندوز شما چگونه تنظیم شده می تواند سبب UAC Prompt شود و پیغامشان را برای دریافت اختیارات Admin نمایش دهند.

این اختیارات تا زمانیکه اجرای برنامه متوقف نشده یا اینکه برنامه توسط یوزره بسته نشده ادامه می یابد و همینطور برای فایلهایی که باعث ایجاد UAC Prompt می شوند. توضیح Enable بدینصورت می باشد که اگر یوزره Built-in Administrator بخواهد برای انجام عملیاتی دارای اختیارات Admin باشد UAC پیغام مربوطه را می دهد یعنی در حالت کلی فعال می شود و توضیح حالت Disable هم بدین صورت هست که اگر یوزره Built-in Administrator برای انجام عملیاتی نیازمند اختیارات بالا باشد UAC پیغام مربوطه را نشان ندهد. بدین منظور، از منوی استارت، Device Manager را جستجو و آن را باز کنید؛ سپس وارد Imaing Devices شده و با راستکلیک روی Camera، گزینه Uninstall را بزنید تا درایور حذف شود.

اینک مایکروسافت دوست دارد که شما بدین منظور از OneDrive استفاده کنید، بنابراین غیر از حالتی که بخواهید گروه کاری خود را تشکیل دهید، نباید چندان نگران این مفهوم باشید. این برنامه راهی ارتباطی بین معلمان و دانش آموزان است که بتوانند از طریق این پیام رسان با یکدیگر در ارتباط بوده و تاخیر به وجود آمده در روند آموزش را جبران کنند . انتخاب این مرحله به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود چونکه سطح امنیتی سیستم به طزر چشم گیری پایین می آورد.

مرحله 2: پس از نصب، اپ را باز کنید در این صورت صفحهایی مانند این به نمایش در میآید. حال اگر این Policy را Enable کنیم در اینصورت برنامه ای که دارای UI هست اگر برای انجام عملیاتی نیاز به اختیارات Admin باشد UAC توسط پیغامی مشخصات یوزره Admin را از کاربر خواهد پرسید و اگر این Policy را Disable کنیم توضیحاتی که ارائه دادیم دیگر اتفاق نخواهد افتاد ، یعنی منظور این هست که برنامه ای که دارای UI هست بخواهد برای انجام عملیاتی نیاز به اختیارات Admin باشد در اینصورت UAC دیگر از کاربر مشخصات یوزره Admin را نخواهد پرسیدو این برنامه بدون هیچ اعلانی با دارا بودن اختیارات Admin خواهد توانست تغییراتی توسط این برنامه را ایجاد کند که شاید یکی از این تغییرات همانا تغییر فایلهای رجیستری ویندوز باشد.

تمامی تنظیماتی که در مورده UAC در اینجا ذکر شد به نوعی می توان گفت تنظیمات ساده ای از این قابلیت می باشد اما اگر بخواهیم تنظیمات Advance و پیشرفته ای از این قابلیت بخصوص در محیط های شبکه داشته باشیم بهترین راه حل این هست که از Group Policy استفاده کنیم که در اینصورت تنظیمات مربوط به UAC در کل سیستم های شبکه اعمال می شود و نیازی نیست که تنظیمات مربوطه را تک به تک در سیستم ها بصورت جداگانه اعمال کنیم. 2) اگر یک یوزره standard ای بخواهد عملیاتی را انجام دهد که به واسطه آن نیاز به Prompt for credentials باشد در اینصورت صفحه Desktop را تاریک یا همان dim کن، که به این حالت Secure Desktop گفته میشود.

زمانیکه یک یوزره معمولی بخواهد با سطح دسترسی Admin کاری انجام دهد باید توسط Admin شبکه این کار انجام گرفته شود و یوزره معمولی به خودی خود قادر به انجام این کار نیست. تو ضیح حالت2) با یک یوزره معمولی و محدود وارد ویندوز شده ایم و می خواهیم تغییراتی در ویندوز اعمال کنیم مثلاً می خواهیم وارد تنظیمات کارت شبکه سیستم شویم و تغییراتی را در آن اعمال کنیم ، اگر با یوزره معمولی این کار را انجام دهیم UAC پیغام زیر را به ما نشان می دهد. با توجه به شکل بالا یوزره PIN عضو گروه Administrator می باشد.

این پیغام می گوید که یک یوزره معمولی برای اینکه بتواند تغییراتی را در سیستم عامل اعمال کند باید توسط یک یوزره Admin این اختیارات به آن داده شود به همین دلیل این پیغام نمایش داده می شود و در داخل این پیغام مشخصات یک یوزره Admin را از کاربر پرسیده می شود. در نهایت، این سیستم عامل تایپ صوتی و دستورات صوتی را در سراسر سیستم عامل گسترش داده است. توضیح پالیسی 4) این Policy رفتار UAC در قبال یوزرهای standard را مشخص می کند، یعنی اگر یک یوزره استاندارد بخواهد عملیاتی را انجام دهد رفتار UAC در قبال این عملیات چطور خواهد بود.

توضیح پالیسی3) منظور از این Policy این هست که رفتار یوزرهایی که عضو گروه administrator هستند بغیر از یوزره Administrator چگونه باشد، چونکه در Policy شماره 1 رفتارش را نسبت به حالت Approval Mode مشخص کردیم. در روش «بوت دوگانه» (Dual booting) شما عملاً رایانه ویندوزی خود را به یک دستگاه اندرویدی تبدیل میکنید. در حالت کلی برای اینحالت بهتر هست که بر روی Disable باشد چونکه یوزرهای مورده بحث در این Policy همانا Admin ها می باشند و یوزرهای Admin به خودی خود دارای اختیارات Admin می باشند و دیگر لازم نیست که برای دریافت این اختیارات از جائی تائیدیه بخواهند.

دقت داشته باشید که اگر کامپیوتر شما از ویندوز 11 بهرهمند باشد اما حداقل سیستم مورد نیاز برای استفاده از این روش را ارائه نکند، قادر به بکارگیری این روش نخواهید بود و باید از روش های جایگزینی که در ادامه برای نصب برنامه های اندروید روی ویندوز 10 شرح میدهیم استفاده به عمل آورید. چگونه انتخاب کنم از کدام هارد دیسک بوت کنم؟ مشکل حلقه بوت ویندوز اغلب نتیجه یک درایور دستگاه، یک جزء سیستم بد یا سخت افزاری مانند هارد دیسک است که باعث می شود سیستم ویندوز به طور خود به خود در میانه فرآیند بوت راه اندازی مجدد شود.

اگر شما بر روی آن کلیک کنید اطلاعات بیشتری می بینید که شامل مکان دقیق برنامه بر روی دیسک یا فایل و مدارک دیجیتالی منتشر کننده آن و اینکه در مورده کسی که ایجاد کرده آن چیزی که شما می خواهید آن را اجرا کنید، اطلاعات بیشتری نشان می دهد. که این پیغام بصورت Yes یا No هست، اگر یوزر گزینه Yes را انتخاب کند در اینصورت این اجازه به کاربر داده می شود که این تنظیمات مربوطه را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید