Windows Boot Manager چیست؟

در لیست همانطور که می بینید فهرست درایو ها وجود دارد و می توانید تغییرات لازم را روی حروف برای درایو ها انجام دهید و حرف انگلیسی صحیح را برای هر کدام وارد کنید تا ویندوز قادر به شناسایی درست درایو مورد نظر که ویندوز بر روی آن نصب شده است باشد. در این حالت شما خیلی ساده با غیرفعال کردن مد Legacy و ریستارت کردن سیستم خود می توانید این مشکل را حل کنید. تنظیمات را ذخیره و سیستم را ریستارت کنید. همانطور که اشاره کردیم، انتخاب دیوایس بوت توسط تنظیمات بایوس ثبت می شود و یکی از دلایل این ارور، تنظیمات اشتباه در بایوس است.

در کامپیوترهایی که به جای بایوس از UEFI استفاده می کنند گزینه ای به نام Legacy مد وجود دارد که می تواند باعث نمایش ارور Reboot and select proper Boot Device شود. اگر رم کثیف شده باشد کامپیوتر ممکن است ارور Reboot and select proper Boot Device را به شما نمایش دهد. اگر باز هم ارور Reboot and select proper Boot Device به شما نمایش داده می شود می توانید با سی دی نصب ویندوز بوت شوید در System Recovery Options ( برای سیستم های ویندوز ویستا و ۷) یا Troubleshoot ( ویندوز ۸ و ۱۰) Command Prompt را کلیک کنید.

در تب بوت، ورودی مورد نظر را در لیست انتخاب کرده و روی دکمه Set as default کلیک کنید. توجه داشته باشید که در اینجا هم عدد ۱ به پارتیشن شما رفرنس دارد و شماره پارتیشن ویندوز خود را از روی لیست نشان داده شده انتخاب کنید. اگر مشکل پیغام خطای No Bootable Device در لپ تاپ شما هنوز رفع نشده است، ممکن است هارد دیسک شما آسیب دیده باشد. تغییر حالت بوت به UEFI برای رفع مشکل خطای No Bootable Device ایسر و..

کد خطای 0xC1900208 – 0x4000C نشان دهنده تداخل یک برنامه در عملیات بروزرسانی است که میتوانید با حذف برنامه مورد نظر مشکل را حل کنید. این روش ممکن است چند دقیقهای برای انجام عملیات زمان بخواهد؛ اما در نهایت مشکل شما را برطرف خواهد کرد. اما اگر خودروی آی 20 شما این قابلیت را ندارد. اگر از ویندوز ۷ استفاده می کنید، در صفحه ای که باز می شود، گزینه اول یعنی Use recovery tools … البته مقداری ۵ گیگابایت از این فضای ۱۵ گیگابایتی که گفته شده میتوان گفت که بهصورت فضای خالی بوده و برای انجام عملیات (پروفایل، هایبرنت که دیگر در این ویندوز به جای استندبای آمدهاست و…) ویندوز لازم است.

مرورگر جدید اج، از ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ برای بارگیری در وب در دسترس است. سپس روی آیکن Computer در آن کامپیوتر راست کلیک کرده و Open را بزنید. حال درایو را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کرده و Properties را بزنید. برای این کار کافیست در پنجره My Computer بر روی درایو C کلیک راست کنید و با استفاده از گزینه Rename نام جدیدی برای درایو C انتخاب نمایید. در پایان اگر مشکل رفع نشد، ویندوز خود را تعویض کنید. با این کار ساده ممکن است مشکل شما رفع شود. ریستارت کردن را می توان دارویی برای رفع خیلی از مشکلات سیستم معرفی کرد.

تنظیمات را ذخیره کرده و سیستم را ریستارت کنید. برای رفع ارور No Bootable Device ابتدا سیستم را ریستارت کرده و قبل از روشن شدن کامپیوتر، دکمه F2، F10 یا DEL و یا هر دکمه دیگری که کامیپوتر شما را وارد تنظیمات بایوس می کند را بزنید. پس از روشن شدن سیستم، دیوایس بوت که توسط تنظیمات بایوس که در ابتدا اجرا می شود انتخاب می شود و وقتی که کامپیوتر شما نتواند این دستگاه را شناسایی یا لود کند، ارور No Bootable Device را نشان می دهد.

در این موارد ابتدا باید دستگاه را خاموش کرده و از کابل برق را جدا کنید. به عنوان یک راه حل برای رفع خطای No Bootable Device می توانید ابتدا کامپیوتر خود را کامل از برق جدا کنید و سپس درب کیس را باز کرده و باتری CMOS را خارج کنید. برای حل مشکل No Bootable Device در لپ تاپ و کامپیوتر در این روش ابتدا باید دیسک ویندوز یا فایل های آن که در فلش قابل بوت شدن ذخیره کرده اید را به کامیپوتر وصل کنید. همانطور که میدانید مایکروسافت بهروزرسانی عمدهی جدیدی را با عنوان Creators Update در راه دارد.

Bliss OS یک شبیه ساز اندروید در ویندوز است که میتواند در لیست ما قرار بگیرد. بعد از اینکه اضافه کردن مای کامپیوتر به ویندوز ۱۱ را انجام دادید، روی آیکون This PC در دسکتاپ کلید کنید. حالا به نظر میرسد تیم طراحی ویندوز سرانجام دور هم جمع شده و با طوفان فکری به این نتیجه رسیدهاند که چه تنظیماتی در کدام دستهبندی قرار بگیرد.بخش Display که گنگ و کلی بود، حذف شده و گزینههای آن به دستهبندیهای مرتبط منتقل شده است؛ برای مثال، گزینهی انیمیشن به بخش Visual effects رفته یا گزینه «Make everything bigger» به بخش magnifier (ذرهبین) تنظیمات مربوط به Accessibility (دسترسیپذیری) منتقل شده است.علاوه بر Display، تنظیمات Phone و Search نیز حذف شدهاند؛ اما گزینههای جستجو که مربوط به اجازهی دسترسی بود و هیچ ربطی به جستجو نداشت، حالا به بخش مرتبط privacy & security اضافه شدهاند.

لایسنس را میتوان به عنوان حق قانونی و رسمی استفاده از یک محصول نرم افزار و دیجیتال در نظر گرفت. سپس به تب BOOT بروید و باید چک کنید که گزینه Primary Boot یا اولویت اول برای بوت شدن روی Hard Drive باشد. بعد ۱st boot device را به HDD تغییر دهید. Continue را کلیک کنید و منتظر بمانید تا فرآیند تعمیر به طور خودکار تمام شود. به طور معمول ویندوز باید از هارد بوت شود. ویندوز ان تی 3.1 که اولین نسخه عرضه شده بود روی دستگاهی با 386 مگاهرتز، با 12 مگ رم و 90 مگابایت هارد قابل نصب شدن بود و حالاویندوز 8 یک گیگاهرتز سرعت، 1 گیگ رم و 16 گیگ فضای حافظه نیاز دارد.

2. سرعت پردازنده یک گیگاهرتز به بالاست. اگر کامپیوتر شما دیر لود می شود می توانید از ۴ روش افزایش سرعت بوت استفاده کنید. جایگزین شایسته ی مایکروسافت برای اینترنت اکسپلورر که از سرعت و رابط کاربری زیبایی برخوردار است و پس از دریافت بروزرسانی بزرگ ویندوز 10 این مرورگر کامل تر از قبل شده است و از افزونه های مختلف نیز پشتیبانی میکند. در این برنامه، مایکروسافت قابلیتهای جدیدی که قرار است در طولانی مدت برای کاربران عمومی عرضه شود را به صورت نسخههای بتا در اختیار کاربران اینسایدر قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید